Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Darujte na Valentýna vstupenku do divadla. Šťastnou volbou může být Láska naruby divadla Kalich

Redakce

Redakce

14. 2. 2011

FOTO: Láska Naruby v Divadle KalichSvátek svatého Valentýna je vhodná chvíle, kdy popřemýšlet, jak své drahé polovičce udělat radost. Muži do divadla chodí obecně málo a mnohdy jen když jim jejich ženy vyberou představení a koupí lístek. Komedie Divadla Kalich uvádí skvělou hudební komedii, která se k této příležitosti výborně hodí.

FOTO: Láska Naruby v Divadle Kalich

Jana Paulová v hlavní roli v nové hře Láska naruby Zdroj: Divadlo Kalich

Hra Láska naruby nese podtitul hudební komedie. Je zde humor a zároveň písně od skladatele Milana Svobody. V hlavní roli se představila Jana Paulová. Režii měl na starosti Jakub Nvota, který již v divadle Kalich režíroval komedii Zamilovat se… nebo Frankie & Johnny.

Když začala Jana Paulová uvádět hru, diváci netušili, jestli vystupuje za sebe, nebo už za herečku Viktorii. Začala totiž nadšeně: „Tak vy jste přišli. I podruhý.“ Premiéra této hry se totiž plánovala již dřív, ale kvůli úrazu herečky byla přesunuta až na 8. února 2011.

Jana Paulová v Lásce naruby ztvárňuje herečku, která hrála kdeco. A v tom je ten problém, hrála sice kdeco, ale ne něco. Herečka Viktorie málem skončí ve vězení, aby se vyhnula životu na dlažbě. Tehdy přichází záchrana. Je jí nabídnuta poněkud zvláštní role v kabaretu. V nóbl podniku, kde muži jsou navlečení v ženských šatech. Viktorie začne tedy v civilu hrát muže, aby ji majitel kabaretu zaměstnal, aby každý večer mohla zpívat jako žena.

Milostné problémy trochu jinak

Milostný trojúhelník je v této komedii opepřen tak, že žena se převléká za muže, jeden muž je homosexuál a další tomu začíná věřit. Zkrátka milostné problémy, které dokáží publikum pobavit. Ve hře je zároveň použito dost narážek a slovního humoru. Jana Paulová je výborná a publikum dozajista zaujala.

Nezklamali ani ostatní herci. Dalibor Gondík zvládá chůzi na podpatcích lépe než některé ženy. Jeho postava byla určitě zajímavá a muselo být výzvou si ji zahrát. Pavel Zedníček i Bohumil Klepl jsou ostřílení matadoři a v Divadle Kalich hrají v několika hrách. Spolu s nimi drží krok i Zbyněk Fric a Radka Filásková. Oba dva, přestože jejich role jsou menší, dokáží zaujmout. Radka Filásková jako hloupá Milica je neskutečně vtipná. Scénu, jak dívka žvaní o svých námětech na film, které jsou jen hrami od Shakespeara, si dokážu představit i ve skutečném životě.

FOTO: Nová hudební komedie Láska naruby

Radka Filásková coby Milica se snaží okouzlit

Námět si Jakub Nvota vzal z 30. let, z doby hospodářské krize. Po letech tu znovu máme ekonomickou krizi a hra je tedy velmi aktuální. Režie Jakuba Nvoty je výtečná, herci mají mnoho prostoru, na každého je v jistou chvíli upřena pozornost. Zároveň jim postavy velmi sedí a divák jim věří každé slovo.

Nakonec musím vyzdvihnout hudbu. Složil ji Milan Svoboda a každá píseň je výborným jazzovým kouskem. Nejvíce se mi líbily nahrané klavírní doprovody, nicméně doprovod celého Pražského bigbandu byl skvělý. Texty písní napsal především Jakub Nvota. Nezapomenutelná je báseň od Josefa Hanzlíka, která byla použita jako text k písni Šípková růže.

Kostýmy byly odvážné

Každá kostymérka se musí vyřádit, když dostane za úkol obléci herečku do svůdných šatů, aby zapadli do 30. let. Tehdejší móda byla odvážná a hravá. Šaty Janě Paulové velmi sluší a Pavel Zedníček ve smokingu je také fešák. K tomu kostým Dalibora Gondíka, který je absurdní, ale k jeho postavě se hodí. Dekorace naproti tomu byly jednoduché, účelné.

Láska naruby

Divadlo Kalich

Režie: Jakub Nvota

Hrají: Jana Paulová, Pavel Zedníček, Bohumil Klepl, Radka Filásková, Dalibor Gondík, Zbyněk Fric

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Darujte na Valentýna vstupenku do divadla. Šťastnou volbou může být Láska naruby divadla Kalich