Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Daruj hračku s Českým rozhlasem: Zahrajte si na Ježíška

Redakce

Redakce

18. 12. 2010

FOTO: Daruj hračku s Českým rozhlasemSbírka Daruj hračku s Českým rozhlasem pomáhá splnit handicapovaným dětem jejich vánoční přání již několik let. Letos proběhl její dvanáctý ročník. O co se jedná a jak sbírka funguje?

FOTO: Daruj hračku s Českým rozhlasem

Sbírka Daruj hračku s Českým rozhlasem se konala již podvanácté, zdroj: rozhlas.cz

Český rozhlas ve spolupráci se společností Tango Havlíčkův Brod pořádal od 27. listopadu do 13. prosince sbírku hraček pro děti z dětských domovů, ústavů sociální péče, stacionářů, děti sociálně znevýhodněné, fyzicky a mentálně postižené. Cílem této sbírky je splnění všech, nebo alespoň většiny dětských přání, na které běžně není dostatek finančních prostředků.

Spnit přání dětí z dětských domovů může každý

Každý rok v září a říjnu kontaktují manažeři Tanga dětské domovy, stacionáře a další zařízení, kde si děti namalují svá dvě přání, která by chtěly najít pod vánočním stromečkem. Z vytvořených obrázků se sestaví databáze, podle níž si pak lidé mohou vybrat, kterému dítěti pošlou dárek. U obrázků nechybí jméno dítěte, věk, zájmy, případně druh postižení. Doručené dárky se shromažďují ve vestibulu Českého rozhlasu, kde je třídí studenti Gymnázia Jana Nerudy v Praze. Po celou dobu trvání sbírky se na všech stanicích Českého rozhlasu vysílá anonce s názvem Daruj hračku.

Jako je tomu každý rok, i letos sbírku podpořil projekt One World – Jeden svět. Ten 5. prosince pořádal v obchodním a společenském centru Galerie Vaňkovka v Brně kulturní program, kde jste měli možnost potkat čerty, Mikuláše i anděly, slyšet množství recitálů a zhlédnout taneční a sportovní exhibice. I zde byla k dispozici databáze dětských přání, a to jak v katalogové formě, tak i na speciálně nainstalovaných počítačích přímo na místě.

Předání dárků proběhlo v Havlíčkově Brodě

V úterý 14. prosince byla celá sbírka převezena do Havlíčkova Brodu, kde se důkladně roztřídila přesně podle dětských přání, počtu dětí v zařízeních, druhu handicapu a toho, co děti zvládnou a co je baví. Slavnostního předání, které proběhlo 17. prosince v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě, se zhostili studenti Střední zdravotnické školy a skupina místních házenkářů.

Přítomny byly jak děti, kterým je celá sbírka určena, tak i známé osobnosti, jako Vladimír Hron a Světlana Nálepková. Samozřejmě nechyběli ani ředitel společnosti Tango Pavel Klempíř, manažeři společnosti Jan Zdráhal, Pavel Bek a Milan Kvaček, generální ředitel Českého rozhlasu a také zástupci institucí, ze kterých se děti nemohly dostavit. Tento den se tak stal takovým malým Štědrým dnem pro mnoho dětských tváří.

Sbírka Daruj hračku s Českým rozhlasem se snaží zabezpečit, aby i děti, které neměly v životě tolik štěstí, našly pod vánočním stromečkem alespoň jeden svůj vytoužený dárek. Doufejme, že i letos se jim tento sen splní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daruj hračku s Českým rozhlasem: Zahrajte si na Ježíška