Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Daruj hračku s Českým rozhlasem: Štědrý den o týden dříve

Redakce

Redakce

8. 1. 2011

FOTO: Daruj hračku s Českým rozhlasemDne 17. prosince se v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě konal Štědrý den nanečisto. Proběhlo zde slavnostní předání charitativní sbírky Daruj hračku s Českým rozhlasem. Rozzářené dětské oči, klauni a mnoho dalšího bylo ten den k vidění.

FOTO: Daruj hračku s Českým rozhlasem

Vladimír Hron bavil děti, Zdroj: rozhlas.cz

Kulturní dům Ostrov by se mohl přejmenovat na Ostrov radosti a splněných přání. Přesně za tímto účelem se zde pořádalo slavnostní předání sbírky Daruj hračku s Českým rozhlasem. Už při vstupu do kinosálu, kde se celá akce pořádala, na člověka dýchla vánoční atmosféra. Na jevišti stály dva vánoční stromky a sálem zněly koledy. Když se dostavili i poslední opozdilci a usadili se na svá místa, začalo to pravé veselí.

Zábavu zajistily hlavně děti

Představení započaly mladé gymnastky z Jihlavy, po nich otěže celého večera převzali dva klauni v podání marketingového ředitele Českého rozhlasu Jakuba Hritze a ředitele společnosti Tango Pavla Klempíře. Jak se později přiznal Pavel Klempíř, v rolích klaunů se oba ocitli poprvé. I přesto se jim povedlo rozesmát nejedno dítě. Následující program zajistily děti z dětských domovů, které všechny přítomné bavily hodinu a půl. K vidění byla představení taneční, pěvecká, žonglérská, recitační a gymnastická. O posledních třicet minut zábavy se postaral známý bavič, zpěvák a moderátor Vladimír Hron.

Sbírka byla úspěšná

FOTO: Daruj hračku s Českým rozhlasemLetošní ročník byl, co se obdarovaných dětí týká, velmi úspěšný. Do sbírky se jich letos přihlásilo 1389, z toho se nepovedlo splnit přání pouze 23 dětem. Na zbytek dárky čekaly za oponou. Po posledním představení se mikrofonu opět chopila dvojice Klempíř – Hritz, aby společně odpočítali odhrnutí opony a odhalení pytlů s dárky. K napjaté atmosféře přispěl ještě tlukot srdce, který prostupoval celým sálem. Tři, dva, jedna, teď! V ten okamžik se na podiu objevila barikáda z igelitových pytlů přeplněných dárky.

Celou sbírku střežil sám Santa Claus, který seděl v popředí barikády. Nejdříve se na pódium dostavili tety a strejdové z dětských domovů, kterým byla sbírka oficiálně předána. Poté společně s Vladimírem Hronem, Jakubem Hritzem, Pavlem Klempířem a všemi zúčastněnými zazpívali vánoční koledu a pak už se na dárky vrhly děti.

Konec dobrý, všechno dobré

Večer končil jako opravdový Štědrý den. Všude vládla vánoční atmosféra a místo prskavek na stromku po sále zářily rozzářené dětské oči. Sbírka se pořádá už od roku 1997, doufejme, že se i nadále najdou dobří lidé, kteří budou posílat dárky dětem, které neměly v životě tolik štěstí. Že si budou i do budoucna hrát na Ježíška.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daruj hračku s Českým rozhlasem: Štědrý den o týden dříve