Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Dárkové poukázky: Sháníte dárky a nevíte si rady?

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

29. 3. 2010

Jak-na-darky-Vaclav-Kohout-perexPřemýšlíte, čím udělat radost své drahé polovičce, rodině, přátelům nebo komukoliv jinému, kdo vás zrovna napadl? Přijít s něčím rozumným a neotřelým, co by potěšilo a přitom splnilo všechny nároky, které jsou na dárky kladeny, není nijak jednoduché. Většinou člověk jen tak tápe, až prostě koupí cokoliv, jen aby něco měl.

Vyberte, kde dárkový poukaz uplatníte Foto: Václav Kohout

Vyberte, kde dárkový poukaz uplatníte (ilustrační foto) Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Napadne vás, že stačí jen vyrazit do nějakého marketu, a všechno je v pohodě. Vždyť na podobném místě přece musíte najít něco, čím byste tomu druhému udělali radost nebo tím alespoň splnili účel, který sledujete. Jenomže co když ani tady není vůbec nic? Nebo řešíte přesně opačný problém? Je tady toho tolik, že si prostě nevyberete? Taky můžete chtít přijít jen s něčím novým, neokoukaným, neotřelým a nečekaným. Tohle však v marketu nenajdete.

Jak vyřešit zapeklitý problém?

Dobrá otázka, na kterou se jen těžce odpovídá. Jenomže když se nad tím člověk trochu zamyslí, může se řešení přímo nabízet. Jestliže jdete něco kupovat, většinou víte, kolik peněz chcete za dárek utratit. Dost často máte i nějakou představu o tom, co by mohlo obdarovávaného potěšit. Jen nechcete udělat botu a koupit něco, co by nakonec nebylo úplně namístě. Jak z toho ven?

Prošli jste si vším tím, co jsem zmínil výše, a pořád vás nic nenapadá? Nevěšte hlavu, zkusíme s tím něco udělat. Už jste někdy slyšeli o dárkových poukázkách? Říkáte, že ano, ale že tohle není nic pro vás? Váš problém to neřeší a vy byste chtěli něco spíš osobnějšího? Rádi byste dárkem něco sdělili, ale poukázka podle vás není to pravé?

Má to vůbec cenu? Foto: Václav Kohout

Má to vůbec cenu? (ilustrační foto) Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Klady i zápory

I když mezititulek hlásá něco jiného, začněme nejdřív zápory. Bojíte se, že dárková poukázka je příliš neosobní kus papíru (nebo něčeho jiného), který tomu druhému nic neřekne? Podle vás si bude nejspíš myslet, že jste ho jen tak odflákli a teď už ho máte konečně z krku. Na trable je zaděláno jedna dvě a přitom jste se tak snažili. Co může být horšího, než snažit se vybrat to nejlepší, na nic určitého nepřijít a snažit se to vyřešit poukázkou?

Mýlíte se v mnoha směrech a je to škoda. Můžeme začít pěkně postupně. Přijde vám hloupé darovat peníze, ale nevíte, co koupit jiného? Poukázka vyřeší problém, který vás trápí jedna dvě. Je tu hromada věcí, ze kterých vybíráte, ale nevíte, kterou zvolit? Nechte vybrat toho druhého a poskytněte mu možnost pořídit si to nejlepší z jeho pohledu a přitom neurazit darováním peněz. Poukázkou můžete také mile překvapit, to samozřejmě zaleží na tom, kde a k čemu ji může obdarovaný použít. Takhle by se dalo pokračovat dál a dál, jenže myslím, že by to bylo zbytečné.

K čemu všemu a kde je použít?

Dárkové poukázky jsou v dnešní době součástí prakticky každého obchodu. I jejich hodnota se pohybuje v různých rozmezích a leckdy se dají kombinovat. Jsou určeny k nákupu oblečení, jídla, drogerie, ale i všemožného jiného zboží. Navíc se v dnešní době doslova roztrhl pytel s poukázkami na zcela netradiční věci, kterými jsou v prvé řadě zážitky. Pokud tedy chcete překvapit něčím opravdu netradičním, zážitkový poukaz je jedinečná příležitost pro vás. Stačí se jen podívat po něčem, co by mohlo udělat radost, a sehnat dárkový poukaz.

Proč to nezkusit? ilustrační Foto: Václav Kohout

Proč to nezkusit? (ilustrační foto) Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Dárkový poukaz ano či ne?

Volba je samozřejmě vždycky na vás. Pokud si ale nevíte rady a nechcete darovat peníze nebo něco nevhodného, zvolte si poukaz. Navíc některé se dají napsat i na jméno obdarovaného a on tak alespoň zjistí, že jste si přece jen dali trochu práce s výběrem. Rozhodně neurazíte a navíc nabídnete novou možnost volby dárku. Každopádně je jasné, že kdo nic nezkusí, nic nezkazí. Proč tedy pro změnu nedarovat dárkový poukaz?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dárkové poukázky: Sháníte dárky a nevíte si rady?