Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dara Rolins: Nahá krása!

Redakce

Redakce

13. 11. 2009

Při vyslovení jména Dara Rolins se mnoha lidem, především pánům, před očima zjeví obraz polonahé blondýnky ve vaně. Ano, stejně jako mnohé jiné celebrity, se i Darina nechala nahá zvěčnit nejedním fotoaparátem. Podstoupila řadu plastických operací, takže není se čemu divit, že i přes svůj věk vypadá stále skvěle. 

Narozena 7. prosince 1972 v Bratislavě. Ačkoliv tato slovenská popová zpěvačka v prosinci letošního roku dosáhne 37 let, má již na kontě řadu úspěchů. Do podvědomí diváků se zapsala už jako čtyřleté dítě. O 2 roky později se začíná profesionálně věnovat zpěvu. Jako desetiletá dívka pořádá své první koncertní turné, za které sklidila v tehdejším Československu obrovské ovace. V této době počala také natáčet svůj dosud první hudební film, Zázračný autobus, za spolupráce s řeckým režisérem. Velký úspěch tohoto díla přinesl Daře několik nabídek z celé Evropy a prakticky odstartoval její kariéru.

 

V roce 1983 se fanoušci dočkali jejího prvního LP alba, které neslo název Keby som bola princezna Arabela. Prodej této desky jí posunul na post nejpopulárnější zpěvačky Československa, což bylo pro pouze 11ti letou Daru obrovským zlomem v jejím životě. O rok později vystoupila s Karlem Gottem v pražské Lucerně se společným singlem Zvonky štěstí, který bodoval nejen na území Československa, ale také v Německu, Rakousku, Rusku, Švýcarsku a státech Beneluxu. Možná, že i tento úspěch dopomohl Daře k obsazení osmé příčky v jediné prestižní soutěži tohoto druhu u nás, ve Zlatém slavíku. V uplynulých sedmi letech od vydání prvního sólového alba pokřtila další tři desky, které neměly menší úspěch než deska prvotní. Po několika letech působení na hudební scéně se Darina stěhuje do Prahy, kde úspěšně studuje na Pražské hudební konzervatoři.

Dalším významným mezníkem v jejím životě je bezpochyby jedinečná nabídka na spolupráci se Skippem Martinem, zpěvákem z legendární americké skupiny Kool & The Gang. S touto skupinou měla příležitost spolupracovat jako zpěvačka, ale také jako skladatelka na albu Unit, což se logicky projevilo i v jejím profesním vývoji.

Její dospělá kariéra se obvykle datuje od roku 1996, kdy bylo vydáno album What You See Is What You Get, které bylo natočené v Německu a Anglii. Je to její první, anglicky nazpívané album, na kterém se podílela i taková zvučná jména jako Skipp Martin (Kool & the Gang), producentské trio Rapino Bros (Take That) či Kylie Minogue a jiní.

V roce 1998 se Dara stává součástí hudební skupiny Sexy Dancers, funkové formace, která se však po vydání prvního alba rozpadá. Stejně jako u mnoha jiných skupin, byla i tato tvořena převážně hudebníky z jiných již existujících hudebních projektů. Členy Sexy Dancers byli Filip Jelínek, Dan Bárta, Dara Rolins, Mirek Chyška a samozřejmě i zakladatel Roman Holý. Ačkoli poměrně krátce účinkovali na hudební scéně, svým talentem a debutovým CD si vydobyli dvě ocenění české Grammy. O čtyři roky později je Dara opět na svých nohou a vydává další sólové album nesoucí jméno What’s My Name, které proniká na klubovou scénu. Jedná se o CD, kde spojila zdánlivě nepropojitelné proudy. Sama, jak poznamenala v jednom rozhovoru, od počátku své kariéry tíhne spíše k hip-hopu, soulu a funky muzice, ovšem pociťovala vliv klubového mága DJ Tvykse a samozřejmě undergroundového umělce Honzy Kleníka. Výsledkem je CD, které je záznamem živé hudby i vychytaných zvuků.

V polovině roku 2007 vychází další dlouho očekávané album D1, ke kterému zároveň vychází i nejdražší český klip k písni Party DJ, kde Daře pomáhal Rytmus z hip-hopové formace Kontrafakt. I tato deska se pohybuje na pomezí R’n’B a popu s častými prvky klubové scény. Úspěšný rok však pro Daru nekončí. Spolupracuje s kosmetickou značkou Avon a stává se tváří parfému True Glow z řady Hello tomorrow, kde pro stejnojmennou kampaň nazpívala singl Štěstí chce Tebe.

Do dnešní doby její poslední hudební činností je remixová deska D2, která vyšla jen pár dní před narozením její dcery Laury. Mezi hosty zde jsou Grammy oceněný Naughty by Nature či britský DJ MJ Cole. V současné době Dara Rolins chystá velký comeback s novým albem, na kterém v letošním roce začala pracovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dara Rolins: Nahá krása!