Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dannymu Boylovi se rýsuje scénář plný vlkodlaků

Redakce

Redakce

9. 2. 2011

Simon Beaufoy, autor scénáře k posledním dvěma peckám Dannyho Boyla, ještě ani nestačil sklidit všechny ovace za film 127 hodin a už už se vrhá na další projekt. Tím je adaptace veršovaného románu Sharp Teeth od Tobyho Barlowa, který nabízí vskutku zajímavou kombinaci – odvrácenou stranu současného Los Angeles hemžící se novodobými vlkodlaky.

L. A. je známo jako vpravdě multikulturní místo Zdroj: archiv Topzine.cz

Beaufoy si v současné době obkoukává losangeleskou metropoli, jeho cílem je totiž do detailu nasát hlavně to špatné, co město skýtá, tedy vedle přepychových hotelů a naleštěných chodníků filmové slávy i chudobu, nezaměstnanost a mnohé další podoby sociálních problémů.

Takový je totiž i svět Barlowova románu: drsný, bez příkras, navíc protkán černým humorem a atmosférou filmů noir. Znesvářené tlupy vlkodlačích gangsterů bojující o nadvládu, mezi nimi příběh zamilované dvojice – odchytávače psů a vlkodlačí ženy. Žádné Stmívání nečekejte.

Pokud se Beaufoyův scénář bude líbít, režírovat bude opět Danny Boyle a produkovat Christian Colson. Tahle trojka má za sebou již několik slibných spoluprácí a jisté je, že tahle zní neméně nadějně. Tak jakpak se nám to, pánové, vybarví tentokrát? Mix Underworldu, Sin City a Romea a Julie?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dannymu Boylovi se rýsuje scénář plný vlkodlaků