Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Daniela Peštová je i na prahu čtyřicítky stále na špici

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

6. 4. 2010

CZ_Styl_Modelky_DanielaPestova1Původně chtěla být učitelkou, ale studium na pedagogické fakultě ukončilo vítězství v modelingové soutěži. Zatímco dnes má úspěch mladých manekýnek jepičí život, tehdy se podle Danieliných slov mohla modelka udržet na vrcholu i několik let. Ona sama je toho důkazem.

zdroj: hollywood.babesite.com

zdroj: hollywood.babesite.com

Daniela Peštová, která se narodila 14. října 1970 v Teplicích, vyrazila dobývat svět módy hned na počátku devadesátých let. I ona se podobně jako Tereza Maxová nebo Eva Herzigová přihlásila na první casting pořádaný v tehdejším Československu francouzskou agenturou a také její život ovlivnilo setkání s šéfkou Czechoslovak Models, Miladou Karasovou.

Kariéru nastartoval New York

První cesta metr osmdesát vysoké modrooké blondýny vedla do Paříže, kde se shodou okolností tehdy právě vysílal dokument o castingu, který Daniela vyhrála, což jí pomohlo rychleji se prosadit. Hned při své první zakázce tak mohla spolupracovat s legendárním fotografem Patrickem Demarchelierem. Naplno se ale její kariéra rozjela v momentě, kdy se přestěhovala do New Yorku.

zdroj: hollywood-celebrity-pictures.com

zdroj: hollywood-celebrity-pictures.com

V Americe nafotila svou první titulní stranu pro Cosmopolitan, tentokrát pod vedením fotografa Francesca Scavulla. Následovaly obálky pro GQ, Glamour, Marie Claire, Vogue a Elle. Světovou proslulost a oblibu zejména mezi muži získala fotografiemi v plavkových speciálech časopisu Sport‘s Illustrated. V letech 1995, 2000 a 2006 dokonce ozdobila i titulní stranu tohoto legendárního projektu.

Její míry 87-59-92 se staly ozdobou přehlídek značky Victoria’s Secret, jejímž andílkem Daniela byla po celé tři sezóny počínaje rokem 1998. Objevila se také v kampaních značek L’Oreal, Christian Dior, Palmers, Escada, Givenchy nebo Giorgio Armani a na přehlídkách pro Ralpha Laurena, Emporio Armani nebo Pradu.

Soukromý život vede do Čech

V roce 1995 se vdala za spolumajitele sítě kaváren Fashion Café, Tomassa Buttiho, kterému porodila syna Yannika. Manželství ale vydrželo jen tři roky. V současnosti je jejím partnerem slovenský zpěvák a hudebník Paľo Habera, se kterým se seznámila ještě během pobytu v USA. Z tohoto vztahu vzešla dcera Ella (2002) a syn Paul Henry (2009).

zdroj: koktail.pravda.sk

zdroj: koktail.pravda.sk

Posledních šest let žije Daniela s celou rodinou v Čechách, potažmo na Slovensku. Pracuje pro Nadaci Leontinka, která pomáhá dětem se zrakovým postižením. Účastní se nadačních aktivit Terezy Maxové. V loňském roce se stala ambasadorkou kampaně Avon proti domácímu násilí a v současnosti je tváří projektu Módní svět proti anorexii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daniela Peštová je i na prahu čtyřicítky stále na špici