Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Daniel Radcliffe si zahraje ve filmu Na západní frontě klid

Nela Christovová

Nela Christovová

29. 6. 2010

Sotva se ozvala závěrečná klapka při natáčení posledního dílu Harryho Pottera, jeho představitel Daniel Radcliffe se už pustil do plánování svého hereckého působení na příští dva roky. Po jedné sezóně v broadwayském muzikálu si zahraje hlavní roli v remaku válečného dramatu Na západní frontě klid.

Daniel Radcliffe při natáčení snímku My Boy Jack, Zdroj: harryspain.wordpress.com

Daniel Radcliffe ztvární Pavla Bäumera, pruského vojáka bojujícího proti Francii uprostřed první světové války. Scénář připravili Ian Stokell a Lesley Paterson, kteří se také podílejí na filmové produkci. Natáčení začne v průběhu roku 2012, poté co Radcliffe ukončí roční angažmá na Broadwayi v muzikálu How to Succeed in Business Without Really Trying.

„Daniel vnáší do Pavlovy postavy zranitelnost a nevinnost,“ říká Ian Stokell. „Když jsme si uvědomili, jak strašně se nám líbil scénář, byli jsme přímo nadšení, protože oba víme, že se Daniel umí pohybovat na hranici napětí a uvěřitelnosti. A to je hlavním měřítkem pro získání této role.“

Románová předloha Na západní frontě klid německého spisovatele E. M. Remarqua byla zfilmována už dvakrát, poprvé v roce 1930. Tento americký snímek získal dva Oscary, a to za nejlepší režii a filmovou produkci. Druhá verze z roku 1979 zase získala Zlatý glóbus a televizní cenu Emmy. Uvidíme, jestli v pořadí už třetí filmové ztvárnění předchozí dvě překoná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daniel Radcliffe si zahraje ve filmu Na západní frontě klid