Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Daniel Landa končí s hudební kariérou. Čeká ho rallye i plavání se žralokem

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

29. 10. 2012

Daniel Landa na svém facebooku ve středu 24. října oznámil, že ukončí hudební kariéru. Do budoucna se zpěvák a skladatel hodlá soustředit na jinou ze svých dlouholetých zálib, a to rallye.

FOTO: Daniel Landa

Daniel Landa Foto: Petra Jansová, Topzine.cz

„Konečně mizím z kulturní sféry v ČR do profesionálních vod mezinárodního sportu a budu se věnovat tomuto mému novému řemeslu zcela a úplně,“ píše Landa. Prý by se rád v příštím mistrovství světa v rallye probojoval do čtveřice nejlepších.

Kromě motosportu však ještě nějakou dobu zůstane i u skládání hudby. Pracuje na druhé části svého muzikálu Klíč králů, která bude mít podtitul Gryf. První díl nazvaný Kámen bohů se aktuálně hraje v pražském Divadle Broadway.

Následně Landa vylíčil ve stručnosti své pestré plány na příští rok, které nazval Kousky kouzelníka Žito. Na seznamu figuruje přání zaplavat si na ploutvi tygřího žraloka, zvítězit v zápase se zkušeným thaiboxerem, ale také uspořádat koncert pro 100 000 posluchačů.

Ještě před tímto plánovaným vystoupením odjede Landa akustické turné nazvané podle jednoho z jeho songů Dilema pyrotechnika. V průběhu listopadu a prosince se zastaví ve dvanácti českých městech. Jeho fanoušci se tedy stále mají na co těšit.

12.11. České Budějovice
16.11. Jablonec n. Nisou
18.11. Kolín
20.11. Teplice
22.11. Plzeň
26.11. Mladá Boleslav
30.11. Karlovy Vary
4.12. Praha
9.12. Ostrava
10.12. Zlín
12.12.Brno
13.12. Žďár nad Sázavou

O den později se na Landových stránkách objevila prosba adresovaná fanouškům. Landa je možná trochu překvapivě žádá o hlas v anketě Český slavík. „Volte mě slavíkem, rád bych něco řekl v přímém přenosu. Proč ne, v zemi, kde je možné všechno, může i oheň chrlící bestie slavíkem se zváti,“ navrhuje zpěvák.

Uvidíme, co si Landa na ceremoniál přichystá. Vyhlášení výsledků se bude konat 24. listopadu ve 20 hodin a lze ho jako každoročně sledovat v přímém televizním přenosu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daniel Landa končí s hudební kariérou. Čeká ho rallye i plavání se žralokem