Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dana Hapalová a Sweet666design bourají škatulky nekonvenčními modely

Redakce

Redakce

12. 3. 2011

FOTO: James Dean Collection 2011 od Sweet666design!Rozhovor!Značku Sweet666design založila v roce 2003 Dana Hapalová. Oblečení, které tato značka nabízí, je nekonvenční, extravagantní, stylové a romanticko-dekadentní. Jak tyto modely vznikají a v čem podle návhářky tkví naše největší nedostatky v oblékání?

FOTO: James Dean Collection 2011 od Sweet666design

James Dean Collection 2011, řada Deana, Zdroj: archiv Dany Hapalové, Foto: Michal Pavlík

Sweet666desing vytváří své modely pouze v limitovaných edicích čítajících pár kousků, takže si můžete být jistá, že na ulici nikoho ve stejných šatech nepotkáte. Nabízí oděvy jak pro muže, tak ženy. Navrhnou a vytvoří vám i oblečení na zakázku dle vašich představ, třeba i svatební šaty.

FOTO: James Dean Collection 2011 od Sweet666design

James Dean Collection 2011, řada Deana, Zdroj: archiv Dany Hapalové Foto: Michal Pavlík

Pro letošní rok vytvořila Dana Hapalová kolekci James Dean Collection 2011, která je inspirovaná životem a dobou Jamese Deana. Kromě dámského oblečení poprvé navrhla i řadu oblečení pánského, tedy Deana a Deanu.

Kolekci tvoří především vlněné kolové kabáty, luxusní balonové kabátky, bundy křivákového střihu, úzké kalhoty s asymetrickými prostřihy, pouzdrové šaty, které svůdně kopírují postavu, vše s propracovanými střihy a jemnými detaily. Jako materiál použila především satén, luxusní vlnu, bavlněný úplet a v detailech tyl.

FOTO: James Dean Collection 2011 od Sweet666design

James Dean Collection 2011, řada Dean, Zdroj: archiv Dany Hapalové, Foto: Michal Pavlík

Jak Dana Hapalová tvoří a jaký je její pohled na módu, nám prozradila v krátkém rozhovoru.

Jak u vás vypadá samotný tvůrčí proces?

Nápady většinou nosím nějakou dobu v hlavě, nechám je proplouvat, dokud se vše nepropojí, v ten moment už je podoba přesná a realizace rychlá, přesně vím co chci… Nakreslím, vyvzorujeme a vymodelujeme, vyrobíme.

Jaké máte v profesní oblasti sny?

Ráda bych se, mimo jiné, například podílela na filmových kostýmech k výtvarně zajímavému filmu.

FOTO: James Dean Collection 2011 od Sweet666design

James Dean Collection 2011, řada Dean, Zdroj: archiv Dany Hapalové, Foto: Michal Pavlík

Jaký je váš pohled na českou módu? Umí se podle vás Češi oblékat? A v čem jsou jejich největší nedostatky?

Přístup lidí k módě je u nás daleko méně otevřený a odvážný, bojí se experimentu, barev, bojí se na sebe upozornit, příliš se ohlíží na názory druhých, i když se to postupně zlepšuje. Napomáhají tomu i akce, jako jsou několikadenní  fashion weeks – trhy, kde se stále více setkávají a prezentují návrháři.

Jaký styl je blízký vám?

Zajímá mě design, vše, co nás obklopuje. Mám ráda extravagantní a zároveň nositelné modely, osobitost, vkus, vtipný detail, možnost kombinace, variabilitu. Mé modely jsou určeny všem, kteří se oblékají s fantazií, stylově, bez konvenčních limitů. Vytvářím pestré modely pro různé účely, od extravagantních přes oblečení pro volný čas až po svatební šaty. V poslední době také limitované série. Materiál volím individuálně, účelně a samozřejmě s ohledem na pohodlí nositele. Modely jsou stylově různorodé, nerada bych volila jednu škatulku. Preferuji kvalitní alternativu, možnost výběru zajímavého a cenově dostupného modelu, ve kterém hned na rohu nepotkáte souseda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dana Hapalová a Sweet666design bourají škatulky nekonvenčními modely