×
TOPZINE.cz

Dan Brown přichází se Ztraceným symbolem a opět šokuje

Symbol_prebal_novyrozmer.PDFPo době, která by se fanouškům tohoto kontroverzního, ale přesto velice nadaného spisovatele mohla zdát až nekonečně dlouhá, přináší nakladatelství Argo český překlad jeho nové knihy. Ztracený symbol je jednou z nejočekávanějších knih loňského roku, kterou si nyní budete moci vychutnat i vy.

Symbol_prebal_novyrozmer.PDF

To, na co jsme od vydání anglického originálu čekali, se stane  10. února 2010 skutečností i u nás. Průměrný hrdina, ale velice inteligentní symbolik a univerzitní profesor, Robert Langdon je opět na scéně. Tentokrát nebude cestovat nikde po světě, jak tomu bylo v předchozích dvou knihách (Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda), ale zůstane pěkně v teple domova ve svém oblíbeném Washingtonu D. C.

Pro změnu bude pátrat po tajemném pokladu Svobodných zednářů, jejichž členem byl prý i americký prezident George Washington. Příběh začíná v budově Kapitolu, jehož základní kámen položil v roce 1793 právě Washington. Co všechno se však za tajemstvím pokladu skrývá a kam až pátrání Langdona zavede, na to si musíme ještě počkat.

Pokud mohu trochu předběžně soudit (anglický originál jsem totiž nečetl), tak se mají čeští čtenáři opět na co těšit. Dan Brown je mistr mystifikace a dokáže vytvořit dílo tak napínavé a poutavé, že uchvátí nebo rozdráždí všechny bez rozdílu . Věřte tedy, že stejně jako v předchozích dvou knihách, v nichž se Robert Langdon objevil, na nás i na něj nyní opět čekají nástrahy, s nimiž bychom určitě nepočítali.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..