Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dámské parfémy jako nejlepší dárek ke Dni žen

Jestli přemýšlíte nad tím, co pořídíte své manželce či mamince k Mezinárodnímu dni žen, narozeninám nebo jen tak pro radost, vsaďte na parfém. Tento voňavý univerzální dárek potěší každou ženu. Podtrhne její sebevědomí a přidá punc svůdnosti.

Podle čeho vybírat?

Jak je známo, parfém voní na každém odlišně. Z toho důvodu ho vybírejte dle osobnosti obdarované a jejího životního stylu. K mladým ženám a dívkám se hodí svěží tóny vonící po citrusech a levanduli. Chybu neuděláte ani s romantickým nádechem květin, jako jsou růže a lilie. Parfémy z této kategorie nabízí třeba značka Hugo Boss. Pro ženy středního věku volte kořeněné a orientální vůně podtrhující jejich ženskost. Za všechny parfémy hovoří Obsession od Calvin Klein. Kromě vkusu ženy berte v potaz i roční dobu. Na jaře a v létě sáhněte po lehkých ovocných vůních, které naleznete v kolekci Versace. V zimě si žena může dopřát těžší smyslné parfémy, jež ji zahalí do nádechu ambry a vanilky.

Při koupi parfému nespěchejte

Ideální je, pokud si můžete vůni přímo vyzkoušet v obchodě. Zde platí několik pravidel, podle nichž postupovat, abyste vybrali správně. V prvé řadě vyzkoušejte maximálně 4 vzorky najednou nejlépe na své pokožce. Řada vůní se plně rozvine až po hodině. Proto se zaměřte na místa, kde nejvíce pulzuje krev – zápěstí nebo krk. Nemůžete-li se rozhodnout mezi ovocnou a těžší vůní, začněte těmi lehčími. Jakmile vzorek patřičně očicháte, neutralizujte čich přivoněním ke kávovým zrnkům.

Parfém, nebo toaletní voda?

Parfémy se od sebe liší dle intenzity vůně, tedy podle koncentrace vonných složek. Od jejich kvality a množství je pak odvozena cena. Parfém obsahuje 15-30 % vonných složek, parfémová voda se zkratkou EdP 8-15 %, toaletní voda neboli EdT 4-8 %, kolínská voda EdC pak 3-5 %. Čím větší procento parfém udává, tím déle vydrží vonět a tím menší množství je nutné k jeho aplikaci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dámské parfémy jako nejlepší dárek ke Dni žen