Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dámské oblečení, které nechá vyniknout vaši ženskost, je důležité

Vladimíra Pochylá

Vladimíra Pochylá

13. 12. 2010

FOTO: Ženské oblečení vedeŽenská móda se za svou dlouhou éru nespočetněkrát změnila. V minulosti se však mnohem častěji, nežli je tomu dnes, podporovalo zachování ženských křivek a proporcí, prostě ženskosti. Oblečení dnes prvky, které dělají ženu ženou, v přemíře opomíjí. Ale v poslední době nastal zlom a ženskost v módě se opětovně podporuje! Podpořte ji i vy.

FOTO: Ženské oblečení vede

Ženské oblečení vede, Zdroj: New Yorker

Módní návrháři se opět vracejí k modelům, které podtrhují ženskost. Možná je vhodné dodat „konečně“! Proč tolik radosti? Nahlédněte do své skříně a podívejte se na ty kousky, které z vás dělají dámu, lichotí vaší postavě, zvýrazňují vaše křivky, slušivě sedí a činí z vás přitažlivou ženu s velkým „Ž“. Kolik jich je? Předpokládám, že málo. Nebo určitě mnohem méně nežli těch moderních hadříků, co tak vesele nosíme a je nám jedno, že doslova przní naši postavu. Tak proto.

FOTO: Oblečení zachovávající ženskost

Sukně a halenky podtrhnou vaši ženskost, Zdroj: Orsay.com

A když se zamyslíme nad tím, jaké je oblečení moderní ženy, tak přijdeme na nejedno podobné zjištění: nadpozemské tvary, asymetrie, mix snad všech možných materiálů, vzory, ze kterých přechází zrak, nepochopitelné potisky, barvy vymykající se kontrole a hojně používané pánské prvky. I taková móda se přijímá, osvojuje a nosí. Někdo více, někdo méně.

FOTO: Oblečení zachovávající ženskost

V takovýchto modelech krásně vyniknou vaše křivky, Zdroj: Ann Christine

A kde je ta stará dobrá klasika a ženská elegance, noblesnost, křehkost a ladnost? Přesunula se na druhou kolej. Možná vám to tak nepřišlo, možná jste si ani nevšimli – tak pro vás mám jeden úkol. Běžte do obchodu a pořiďte si krásné ženské oblečení, ve kterém budete vypadat sexy a k nakousnutí, ale pozor, nemusíte mít mega jehly ani výstřih až k pupku!

FOTO: Oblečení zachovávající ženskost

Romanticky ženské, Zdroj: H&M.com

Jde to i bez toho, a to je ona – ta ženskost v módě. Takovéto kousky vašemu příteli, muži i tajné lásce vyrazí dech. Zkuste to a uvidíte. Jistě vás překvapí nejeden úsměvný pohled a kompliment, který bude tentokrát možná opravdu upřímný a ne jen ze slušnosti.

FOTO: Oblečení zachovávající ženskost

Nechte vyniknout svou ženskost, Zdroj: New Yorker

A jaké že je to ženské oblečení? Tvary přesýpacích hodin, vysoký pas, rozšířené sukně ve středních délkách (pod kolena), široké kolové sukně, blůzky, korzety, halenky, zajímavé výstřihy a punčochy. To jsou ty základní, jistě najdete i jiné. Barvám figuruje béžová, krémová, hnědá, černá, šedá, bílá, nekřiklavá zlatá. Jemné látky a lehce průsvitné materiály.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dámské oblečení, které nechá vyniknout vaši ženskost, je důležité