Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Další přímý přenos z Metropolitní opery je tu!

aidaTuto sobotu, 24. října, je pro nás připraven další přímý přenos z Metropolitní opery New York. Těšit se můžete na Verdiho Aidu!

Aida Zdroj: metinhd.cz

Aida Zdroj: metinhd.cz

Přímé přenosy v HD kvalitě se uskutečňují již od roku 2006, v ČR se konají od roku 2007. Tentokrát se jedná o přenos Verdiho Aidy, který se bude vysílat v 17 kinech v České Republice. Pro roli Aidy byla vybrána litevská sopranistka Violeta Urmana, egyptského vojevůdce Ramedése ztvární Johan Botha a Etiopského krále Amorsana si budeme moct vychutnat v podání slovenského basisty Štefana Kocána.

„Po přenosu Tosky, v němž nám Metropolitní opera představila svou zbrusu novou inscenaci, nás v případě Aida čeká tradiční inscenace, která je na repertoáru Metropolitní opery od roku 1988,“ řekl Martin Cikánek za organizátory přenosů do ČR. „Jde o inscenaci velmi renomované režisérky Sonji Frisellové, držitelky ceny Emmy, která už několik desetiletí režíruje v předních operních domech světa.“

Přenosy v České Republice již probíhají v Praze v kinech Aero a Světozor, Karlových Varech v kině Panasonic-Drahomíra, Zlíně ve Velkém kině, Jablonci nad Nisou v kině Radnice, Žatci v Digitálním kině, Plzni a Pardubicích v Multikinech CineStar, Ostravě v Domě kultury, Hradci Králové v kině Centrál… a jedná se o zavedení promítání i v dalších městech.

Snad se to podaří, protože se jedná o velmi hezký projekt, který umožní spoustě lidí shlédnout krásu operního zpěvu v nezaměnitelném provedení Metropolitní opery.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další přímý přenos z Metropolitní opery je tu!