Menu
TOPZINE.cz
Sport

Další olympijský den bez výrazné české stopy

Martin Slabý

Martin Slabý

24. 2. 2010

kruhy3-395x223Kromě hokejistů, kteří po velmi trnité cestě došli k postupu do čtvrtfinále, zasáhli do olympijských bojů i biatlonistky, sdruženáři a alpští lyžaři. Biatlonistky svůj štafetový závod příliš nezvládly a skončily v poli poražených, o něco lépe se vedlo kvartetu sdruženářů, do třicítky nejlepších lyžařů v obřím slalomu pronikli dva Češi.


Logo českého olympijského týmu Zdroj: www.olympic.cz

Logo českého olympijského týmu Zdroj: www.olympic.cz

Hokejová reprezentace měla bez větších problémů postoupit do čtvrtfinále, Lotyši však podobně jako v základní skupině statečně vzdorovali a zápas dokázali dovést až do prodloužení, ve kterém ovšem David Krejčí rozhodl o našem postupu.

Jako první do včerejších bojů ale vstoupili alpští lyžaři, kteří měli na programu obří slalom. Do závodu zasáhli i čtyři čeští závodníci a dvěma z nich po prvním kole patřilo umístění v první třicítce. Ondřeje Banka připravilo o lepší než šestnáctou příčku po polovině závodu jediné zaváhání na trati, kde ztratil několik desetin sekundy. Kryštof Krýzl byl osmnáctý. Ve druhém kole si však Češi své pozice neudrželi, Bank skončil nakonec sedmnáctý, když na nejlepší desítku ztratil něco málo přes čtyři desetiny sekundy, Krýzl klesl dokonce na třiadvacáté místo s vteřinovým odstupem za svým reprezentačním kolegou. Filip Trejbal skončil devětatřicátý, Martin Vráblík závod nedokončil.

Filip Trejbal Zdroj: www.olympic.cz

Filip Trejbal Zdroj: www.olympic.cz

Zejména díky výbornému prvnímu kolu si zlatou medaili na whistlerské sjezdovce vyjel Švýcar Carlo Janka, zbylé medailové pozice obsadili Norové. Po prvním kole až jedenáctý Kjetil Jansrud si heroickým výkonem ve druhé jízdě vyjel stříbrnou medaili. Vynikající olympijskou formu pak třetí vancouverskou medailí potvrdil Aksel Lund Svindal.

Průměrný skokanský výkon sdruženářů ve složení Vodseďálek, Dvořák, Slavík, Churavý v první polovině štafetového závodu pozvedl až posledním skokem právě Pavel Churavý, který posunul české reprezentanty na osmé místo. Stejné umístění patřilo našim i v cíli běžecké části. Jen o místo před nimi skončili Finové, kteří po skocích vedli v přepočtu o dvě vteřiny před Američany. Ti nakonec stříbrnou příčku vybojovali i celkově, když nestačili pouze na Rakušany. Bronzové medaile si domů odvezou němečtí závodníci.

Veronika Vítková Zdroj: www.olympic.cz

Veronika Vítková Zdroj: www.olympic.cz

Vůbec se nedařilo biatlonistkám. Závod sice slušně rozjela mladá Veronika Vítková, nezklamala ani Gabriela Soukalová, ale nevyšel zkušenějším Rezlerové a Vejnarové. Nevedlo se ani běžecky, ani na střelbě, když naše závodnice musely absolvovat celkem tři trestné okruhy a nakonec doběhly s pětiminutovou ztrátou na šestnáctém místě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další olympijský den bez výrazné české stopy