Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Další letní festival na scéně. Open Air Festival 2010 přiveze Faithless

OAF_Faithless_foto_014Letní festivalová nabídka je už teď tak bohatá, že se nabízí otázka, zda je v programu ještě místo pro nějaké nováčky. Evidentně ano. Letošní rok ke stávajícím akcím přibude navíc úplně nová s názvem Open Air Festival a nechá na jednom z pódií vystoupit mimo jiné i londýnské Faithless.

Faithless, Zdroj: archiv

Faithless, Zdroj: archiv

Open Air Festival proběhne na území letiště v Panenském Týnci, a to pod křídly společnosti O2, která se v minulých letech podílela na financování Sázavafestu. Mezi účinkujícími se objeví čeští UDG, písničkář Tomáš Klus, Support Lesbiens, ze zahraničních jmen jsou to zatím Angličané Faithless.

Tuto skupinu se prý chystal oslovit už dříve Pavel Kloupar, ředitel už zmíněného Sázavafestu. Plánoval, že taneční formace bude jednou z hlavních hvězd jubilejního desátého ročníku. Podle Ladislava Lojky ze společnosti Madree promotion, která Sázavafestu spravuje PR a tiskový servis, měla Faithless na Sázavafest dovést Milena Palečková z agentury 10:15. Ta ale tvrdí něco jiného. „Nebyli jsme s Pavlem Klouparem na ničem domluveni, spolupracovali jsme spolu na nějakých akcích, ale Faithless se Open Air Festival hodil do kalendáře a dostali prostě jinou nabídku. Se Sázavafestem už nebudeme spolupracovat, další booking budeme dělat pro Open Air Festival,“ sdělila redakci Topzine.cz.

Pavel Kloupar se dnes na tiskové konferenci vyjádřil takto: „Na bookingu Faithless jsme s Milenou Palečkovou jednali od září a už to bylo ve fázi téměř před podpisem. Ona od toho odstoupila a začala dělat pro Open Air Festival.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další letní festival na scéně. Open Air Festival 2010 přiveze Faithless