Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Další 2 miliardy míří na vysoké školy

Redakce

Redakce

25. 1. 2011

FOTO: StudentiMinisterstvo školství vyhlásilo výzvu v oblasti vysokoškolského vzdělávání. České vysoké školy tak zřejmě získají další dvě miliardy korun z fondů EU. Českému školství se možná blýská na lepší časy!

FOTO: Vysoká škola

Vysoká škola, Zdroj: Alena Nová, Topzine.cz

Na projekty lze žádat o poskytnutí dotace ve výši 10 mil. – 100 mil. Kč, přičemž každá univerzita může předložit libovolný počet projektů. Od vysokých škol nebude požadováno ani spolufinancování. O dotace mohou žádat i soukromé vysoké školy.

Výzva je zaměřena především na podporu rozvoje studijních programů a oborů. Obsahuje dva typy aktivit. Žadatelé si musí zvolit nejméně jednu z povinných aktivit, kterou mohou následně kombinovat s doplňkovými.

Patří sem například inovace programů, která se odvíjí od současné ekonomiky a potřeb trhu práce, realizace výuky v cizích jazycích, možnost mezioborových studií, zapojení odborníků při vytváření studijních programů a podpora studentů v praxi a na stážích u budoucích zaměstnavatelů.

Co pro to VŠ musí se udělat?

Je třeba doladit pár maličkostí. Například zvýšit jazykové a odborné kompetence profesorů a dalších pracovníků, kteří řídí vysoké školy. Nebo vylepšit systém sledování potřeb trhu práce pro absolventy konkrétních oborů.

Výzva potrvá do 25. listopadu 2011, první kolo výzvy končí již 11. února 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další 2 miliardy míří na vysoké školy