Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Dahlgren podezřelý z vraždy 4 Čechů se snaží zabránit vydání do ČR. Možností už moc nemá

ČTK

ČTK

27. 8. 2015

Američan Kevin Dahlgren podal v USA k dalšímu soudu odvolání, kterým se chce bránit vydání do České republiky, kde je podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích. ČTK to dnes řekla Irena Valentová z tiskového odboru ministerstva zahraničí. Soud v USA už v úterý jedno odvolání Dahlgrenovi zamítl. Podal si ale další k soudu jiné instance. Podle České televize se obrátil na Nejvyšší soud USA.

dahlgren_letadlo_vezen_zeliska_vydani_do_cr_pouta

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Celá záležitost tak není stále u konce. Přestože soud v USA už dříve rozhodl, že byly podmínky pro vydání Dahlgrena do ČR splněny, zatím se tak nestalo. Američan navíc celou situaci zpomalil tím, že podal v USA stížnost na legálnost své vazby, v níž se nachází od předloňského května.

I tuto stížnost soud v červenci zamítl, avšak Dahlgren podal odvolání i v této záležitosti a soud se tím zabývá. Dahlgren se domníval, že nemůže být vydán dřív, než bude rozhodnuto o legálnosti jeho vazby.

Právě v úterý soud rozhodl, že Dahlgren může být do Česka vydán, aniž by se muselo čekat na rozhodnutí ohledně legálnosti vazby. Američan si však podal další odvolání. O jeho vydání nakonec rozhodne americké ministerstvo zahraničí.

Policie Dahlgrena podezřívá z toho, že předloni v květnu brutálně zavraždil v Brně-Ivanovicích svou sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. U rodiny bydlel a v Čechách se živil jako učitel angličtiny. Podle policie jsou důkazy proti Dahlgrenovi jasné.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dahlgren podezřelý z vraždy 4 Čechů se snaží zabránit vydání do ČR. Možností už moc nemá