Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Daft Punk s novým albem dobývají Británii. Prodalo se ho už na 165 tisíc

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

28. 5. 2013

Duo francouzských hudebních producentů Daft Punk si se svým čtvrtým studiovým albem Random Access Memories historicky poprvé připisuje titul nejprodávanějšího alba Velké Británie. Během prvního týdne od vydání se prodalo přes 165 000 kopií.

FOTO: Daft Punk

Úspěšnou prodejností nového alba Daft Punk jsou mnozí překvapeni. Zdroj: Columbia Records

Není tomu ani měsíc od chvíle, kdy jsme čtenáře informovali o rekordních úspěších nového singlu s názvem Get Lucky, se kterým tato legendární robotická dvojice obsadila první příčku na žebříčku singlů Velké Británie. Nyní se podařilo stejných výsledků dosáhnout i s dlouho očekávanou deskou.

Jedná se tedy o druhé prvenství, které si za poslední měsíc Daft Punk připisují na půdě Velké Británie, jelikož stejně jako tomu bylo se zmiňovaným singlem, ani žádnému předešlému albu této dvojice se za dvě desetiletí působení nepodařilo obsadit první příčku v žebříčku nejprodávanějších alb. Dosud nejlépe umístěným bylo Discovery, které roku 2001 obsadilo místo druhé.

Hudební fenomén letošního roku

Generální ředitel agentury sestavující oficiální žebříčky, Martin Talbot, v rozhovoru prozradil, že byl sám překvapen, jakým způsobem se podařilo Daft Punk navázat na obrovské úspěchy singlu Get Lucky a zajistit si okamžitě svou další jedničku s novým albem. Po tomto výkonu Talbot uznal, že Daft Punk jsou opravdovým hudebním fenoménem letošního roku.

V prestižním žebříčku nejprodávanějších alb se společně s Random Access Memories v první desítce umístila také novinka Lust Love Faith + Dreams od 30 Seconds to Mars, která po prvním týdnu obsadila pátou příčku. Své místo zde po osmi letech nalezli i Texas, kteří se s deskou The Conversation drží na čtvrté pozici.

Souběžně s pořadím alb se tento týden promíchal také žebříček nejprodávanějších singlů a konkrétně zmiňovaní Daft Punk s hitem Get Lucky po šesti týdnech opouštějí první příčku, na které se usadili Naughty Boy a Sam Smith s novinkou La La La. Třetí místo pak náleží britskému zpěvákovi Passengerovi s písní Let Her Go.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daft Punk s novým albem dobývají Británii. Prodalo se ho už na 165 tisíc