Menu
TOPZINE.cz
Apetit

da Marcello: Pozvěte slečnu na rande i na pivo

Redakce

Redakce

9. 2. 2010

da-Marcello-1Chutné jídlo, dobré pití, příjemné posezení s přáteli, nebo i soukromí a intimitu u stolku pro dva – to vše nabízí italská restaurace da Marcello poblíž Náměstí Republiky. Ceny jsou zde poměrně příznivé, což v dnešní době ocení nejen chudí studenti, a obsluha by vás udržela v dobré náladě, snad i kdyby se vám chtělo plakat.

Interiér restaurace da Marcello, Zdroj: archív restaurace

Interiér restaurace da Marcello, Zdroj: archív restaurace

Jakožto pravá italská restaurace nabízí samozřejmě da Marcello celou řadu italských specialit od sýrových předkrmů, přes saláty, polévky, těstoviny a pizzy, po všeliké moučníky typu tiramisu či ovocné poháry. A není to pouze široká nabídka jídel, co se bude zákazníkovi líbit. Před kvantitou stojí kvalita a ta je tu na vysoké úrovni. Objedná-li si člověk uMarcella z jídelního lístku prakticky cokoli, bude mu to téměř vždy chutnat. Sám za sebe doporučuji hovězí tataráček (z pravé svíčkové), nebo špagety s boloňskou omáčkou.

Objednávání jídla ale předchází volba pití. Na výběr má zákazník z řady vín, tradičně ze dvou druhů piva a také z množství dalších alkoholických i nealkoholických nápojů. A právě zde je nutno hledat příčinu opravdové přízně, kterou si restaurace získala také u mnoha studentů. Vedle téměř dvaceti tuzemských i dovozových vín vyšší kvality si lze totiž u Marcella objednat tradiční a v poslední době velmi populární bílé Chardonnay či červený Merlot, kvůli nimž nemusí nikdo sahat příliš hluboko do kapsy. Sklenička stojí v obou případech 48 korun a karafa dokonce pouze korun 90. Dalším velkým lákadlem může být také Plzeňský prazdroj (půl litru za 30,-) či desítka Gambrinus za 22,- při stejném objemu. Da Marcello však není žádnou nalévárnou. Naopak. Kdo by se tu chtěl zřídit, musel by být skutečně dost bohatý. Překážkou v nestřídmém pití by mu totiž byly poměrně vysoké ceny za tvrdý alkohol. Přestože jeho nabídka je široká, ostatně jako v každé dobré restauraci, nebude pro příjem a výdělek podniku nijak zásadní. Restaurace si totiž zakládá spíše na kvalitní službě, dobré kuchyni a na navození příjemné atmosféry. Tím láká širokou klientelu a díky tomu se do ní spokojení hosté vracejí. Tuto strategii nelze než pochválit.

Interiér restaurace da Marcello, Zdroj: archív restaurace

Interiér restaurace da Marcello, Zdroj: archív restaurace

Co bych tedy mohl tomuto podniku vytknout? V záplavě spousty dalších pochval, kterými lze da Marcello ověnčit (např. pochvala za výzdobu), by se snad našla jediná drobná výtka, nebo spíše špatná zkušenost s jídlem, které jsem paradoxně před chvílí doporučoval. V nádherně naservírovaném tatarském bifteku jsem totiž jednou narazil na malou bílou šlachu, která mi na chvíli znepříjemnila pocit z dobrého jídla. Přesto se mi však tento brzy vrátil, neboť ostatní přednosti pokrmu byly zkrátka příliš veliké…

Na závěr už tedy přidávám pouze doporučení. Doporučení pro zamilované páry, dát si dobré vínko v pěkné restauraci, která zahřeje už pouhým pohledem do svého interiéru. Doporučení platné pak zvláště pro muže, neboť kdo zavede slečnu sem, už mu bude jistě odpuštěno, že si s ní místo skleničkou s vínem ťukne půllitrem piva, má-li na něj chuť. A má-li slečna vůbec co namítat… A také doporučení pro obchodníky, jelikož zdejší atmosféra může samozřejmě přát i jim, stejně jako komukoli jinému, kdo by tu chtěl třeba jen navázat nové přátelství.

www.damarcello.cz

ADRESA: da Marcello, Zlatnická 9, 110 00 Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA: Po-Pá 11-23, So-Ne 12-23

TIP NA JÍDLO: Spaghetti alla Bolognese

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

da Marcello: Pozvěte slečnu na rande i na pivo