Menu
TOPZINE.cz
Apetit

CzechTREK popáté: S hvězdami, nejen o hvězdách

Redakce

Redakce

8. 8. 2010

Chcete nahlédnout do zákulisí jedné z nejslavnějších sci-fi sérií všech dob, jímž je kultovní Star Trek? Přáli jste si setkat se s hvězdnou Nanou Visitor, se slavnými dabéry postav, zkusit si vyrobit originální Star Trek panenky nebo si poslechnout Vladimíra Remka? To vše vám nabídne největší samostatná Star Trek akce v ČR – zářijový CzechTREK.

Logo CzechTREKu Zdroj: Archív organizátorů akce

Největší český samostatný con zaměřený na Star Trek odstartuje první zářijový pátek 3. září krátkým večerním programem. Ten bude cílen především na geocaching, kterému se věnuje řada fanoušků Star Treku. Vstup na páteční akci je zdarma.

Na hlavní program, který přiletí ohromnou rychlostí jako vesmírná loď Enterprise, se můžete těšit již následující den v sobotu – vše začne na stejném místě od devíti hodin dopoledne. Hned na začátku po nezbytné registraci návštěvníků se můžete těšit na úvodní prezentaci Hledá se Země, která ukáže některé podobnosti mezi seriály Battlestar Galactica a Star Trek: Voyager, který letos slaví 15. narozeniny.

Kolem poledne bude následovat představení maňáskového divadla Kačenka v galaxii divů, následována diskuzí nad minulostí, přítomností a budoucností Star Treku v českých televizních stanicích. Jestliže se před dvanáctou bude program teprve zahřívat, po poledni dostane kalibr hodný klingonských disruptorů.

Nana Visitor Foto: Archív organizátorů akce

Účastníci festivalu se dočkají představení exkluzivního zahraničního hosta – americké herečky Nany Visitor, která je představitelkou Kiry Neris ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine.  Ochuzeni nezůstanou ani soutěživí fanoušci sci-fi, kteří si mohou prověřit své schopnosti v herecké soutěži Trekkies sobě. Následovat bude diskuze s českými dabéry Star Treku. Účast přislíbili herec Pavel Soukup, který propůjčil hlas kapitánu Picardovi, a také Bohdan Tůma (android Dat).

Avšak to se již přibližuje večer, kdy bude celý program vrcholit. Má následovat talkshow s dalším exkluzívním hostem – prvním českým kosmonautem Vladimírem Remkem (zatím není potvrzeno) a udílení filmových cen Zlatý tribl. A jako zlatý hřeb bude následovat diskuze dabérkou Janou Musilovou (česká Kira Nerys) a poté i přímo s herečkou Nanou Visitor, která bude po talkshow rozdávat autogramy a bude se s účastníky festivalu fotit. Celodenní zábavný program pak zakončí zářivé překvapení na závěr.

Vladimír Remek Foto: Archív organizátorů akce

Pokud někoho nezaujme hlavní program, může až do večera sledovat ve vedlejších sálech a chodbách doprovodné akce. Paralelní linie se bude zabývat historií raketoplánů, dějinami i současností zkoumání vesmíru a NASA, provázaností Star Treku s budoucím kosmickým výzkumem. Součástí tohoto bloku bude přednáška odborníka na kosmonautiku Antonína Vítka o vesmírné stanici ISS a Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Pro odlehčení  budou připravené hry Dance Dance Revolution, Twister a také bude možné vyzkoušet startrekové PC hry.

V každém případě se prý máme na co těšit, neboť organizátoři festivalu v čele s Nikolou Bojčevem připravují pro návštěvníky pátého CzechTREKu ještě další překvapení, mezi něž patří workshop výroby tématických voodoo panenek – Trekenek. Nebude chybět prodej startrekových suvenýrů. Na rozdíl od minulého ročníku se návštěvníci dočkají nejen vylepšeného programu a větších prostor, ale také možnosti občerstvit se na připraveném koktejl baru.

Trekenky. Foto: Archív organizátorů akce

Organizátoři slibují, že si přijdou na své nejen skalní Trekkies, ale i další příznivci sci-fi nebo obdivovatelé kosmické techniky a vesmíru. Nezapomeňte tedy první zářijovou sobotu na tuto  akci, která bude o den později zakončena v kině Atlas promítáním filmu Star Trek IV: Cesta domů. V následujících článcích se dozvíte o CzechTREKu další zajímavosti.

Více o CzechTREKu na oficiálním webu: http://www.czechtrek.cz/

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

CzechTREK popáté: S hvězdami, nejen o hvězdách