Menu
TOPZINE.cz
Apetit

CzechTREK letos již čtvrtým rokem

Jan Nohovec

Jan Nohovec

5. 9. 2009

czechtrek-2009-perexMožná se vám zdálo, že na konci září máte jeden volný víkend, kdy nemáte tušení, co budete dělat. Teď už co dělat máte, alespoň pokud máte rádi Star Trek ve všech jeho podobách. Fanoušci tohoto téměř padesátiletého fenoménu se sejdou o víkendu 25. až 27. září v pražském Kulturním domě Ládví a kromě samotného setkání s podobně nadšenými jedinci je čeká více než bohatý program.

„Letos je hned dvojí důvod k oslavám. Po dlouhém čekání jsme dostali nový Star Trek film a zároveň uplynulo 30 let od uvedení vůbec prvního startrekového celovečeráku na stříbrném plátně – Star Trek: The Motion Picture. Při této příležitosti tým CzechTREKu připravil exkluzivní program, plný zábavy, atraktivních hostů i užitečných informací,“ předesílají organizátoři.

Již v pátek se bude od 19:30 promítat nový ST film od režiséra J. J. Abramse na obrovském plátně pražského IMAXu, pravý program se ale rozjede až v sobotu ráno. Bude se besedovat s dabéry nového celovečeráku, jako jsou Lucie Vondráčková (Uhura), Zdeněk Hruška (mladý Spock), Bohdan Tůma (George Kirk, a také Data z TNG), nebude však chybět ani prezentace o historii Star Trek filmů, divadelní představení Jistě, pane prezidente od skupiny Oktan Team nebo zábavná soutěž CzechTREK hledá talenty.

„Vrcholem programu se stane setkání s hercem Johnem Billingsleym, který ztvárnil postavu doktora Phloxe v seriálu Star Trek: Enterprise, a jeho manželkou, také herečkou Bonitou Friedericy. Tu můžou seriáloví fanoušci znát z jedné epizody Star Trek: Enterprise, ale hlavně ze seriálu jménem Chuck,“ lákají pořadatelé své trekkies.

Jako bonusové překvapení proběhne v neděli od 18:00 benefiční koncert ST hudby. Ve spolupráci s orchestrem Filharmonici města Prahy se chystá bezmála hodinové vystoupení ve velkém sále Kulturního domu Ládví, jehož výtěžek bude věnován na konto Ligy proti rakovině.

Pro další informace a zaregistrování se (do 11. září je levnější vstupné) navštivte webové stránky conu czechtrek.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

CzechTREK letos již čtvrtým rokem