Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Czechtalent 2009: Šance pro mladé zpěvačky a zpěváky do konce března

Martin Peška

Martin Peška

16. 3. 2009

Do 31. března mají mladé zpěvačky a zpěváci možnost přihlásit se do pěvecké soutěže Czechtalent Zlín 2009. Letos se uskuteční již 14. ročník hudebního klání. Vítěz si odnese pozlacenou sošku a 20 000 Kč.

„Talentovaní zpěváci a zpěvačky od patnácti do pětadvaceti let mají tedy stále ještě příležitost se letošního klání zúčastnit. Stačí k tomu jedna videonahrávka a vyplněná přihláška, která je

k dispozici na www.czechtalent.cz,“ uvedla produkční akce Šárka Slaměnová.

Počátkem dubna má být pořadateli zveřejněno zhruba třicet až čtyřicet semifinalistů. Ty pak čeká 18. dubna vystoupení před porotou v Golem Clubu ve Zlíně, kde se rozhodne o deseti zpěvačkách či zpěvácích, kteří postoupí do samotného finále. O tom, který z finalistů si odnese pozlacenou sošku a finanční odměnu 20 000 Kč má být jasno 29. května po finálovém večeru, jež se uskuteční ve Velkém kině Zlín.

„O jejich výkonu budou rozhodovat Miloš Skalka, Ondřej Soukup, Petr Malásek, Lešek Wronka, Martin Červinka, Petr Šiška, Eduard Krečmar a další významní čeští, ale i zahraniční hudební skladatelé, textaři, producenti a publicisté včetně prezidenta soutěže Luďka Malára,“ doplnila Slaměnová.

Mezi vítěze Czechtalentu, kteří zůstali českému hudebnímu publiku v podvědomí je například předloňský vítěz, kterým se stal mladý písničkář Tomáš Klus. Další informace a podmínky soutěže jsou na internetových stránkách soutěže www.czechtalent.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Czechtalent 2009: Šance pro mladé zpěvačky a zpěváky do konce března