Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Czech Music On The Road opět na cestách

Redakce

Redakce

2. 12. 2009

czech-music-on-the-roadCzech Music On The Road, založený v roce 2001 Romkem Hanzlíkem,  je putovním festivalem, jehož cílem je ukázat světu to nejlepší z alternativní české hudební scény. V průběhu devítiletého působení se tak ve dvaceti zemích předvedlo na dvacet různých českých umělců. Během listopadu a prosince se festival Czech Music On the Road představí až v daleké Austrálii, Tasmánii a na Novém Zélandě.

Zdroj: www.musicontheroad.cz

Zdroj: musicontheroad.cz

Festival Czech Music On The Road se snaží zahraničním posluchačům představit to nejlepší z české alternativní scény, jež vznikla na základě ryze české tradice. Díky historii naší země, jíž je samozřejmě ovlivněna i hudební tvorba, se česká hudební scéna zpočátku, před pádem železné opony, vyvíjela nezávisle na zahraničních stylech. Po pádu komunismu se však mnoho českých skupin a interpretů zahraničním vlivům přizpůsobilo. Z těch, kteří zanechali věrnost české tradici a dále svou produkci rozvíjeli vlastní cestou, se vytvořila právě ona úspěšná česká alternativní scéna, která se dnes představuje zahraničnímu publiku, jak je tomu například na festivalu Czech Music On The Road.

První ročník festivalu Czech Music On The Road se odehrál na východě, a to v Rusku, Bělorusku a Pobaltí. Další ročníky se konaly na různých místech Evropy a loňský rok 2008 zavál festival až do zámoří, do dalekého Japonska.  Rok 2009 zavede tedy Czech Music On The Road, jak bylo zmíněno, do Austrálie, Tasmánie i na Nový Zéland. A jaké skupiny se u protinožců představí? Bude to například známá undergroundová skupina Už jsme doma, Ty syčáci nebo Boo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Czech Music On The Road opět na cestách