Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Czech It! lákají na kvalitní hudbu do Benešova

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

19. 4. 2011

Housle, basovka, kytara, bicí, klávesy, obrovské hudební nadšení a skladby s náladou. O tom je mladá kapela Czech it!, která svůj směr charakterizuje jako instrumentální pop-rock. Co si pod tím představit? Czech it! ve čtvrtek v Hotel Atlas Music Clubu v Benešově.

foto Czech It!

Instrumentální pop-rocková kapela Czech it! se rychle stala miláčkem místního publika, Zdroj: Archiv kapely

Začalo to nevinně, ostatně jako už obvykle velké věci začínají. Dva hudební talenti Rúťa a Roman se čas od času sešli k malému jamování. Nešlo o nic pravidelného ani vážného, prostě jen několik hodin s plynoucím zvukem kytar. První jejich autorská skladba Dopis vznikla v létě loňského roku jako dárek k narozeninám kamarádky, tenkrát už kapela měla i zpěvačku Lucku. A pak už to šlo ráz na ráz.

První videoklip: Smutná groteska

Díky svému známénu, studentovi FAMU, se kapela pustila do natáčení videoklipu k Dopisu, což s sebou přineslo další nutné kroky. Jaké jméno? Originalitou kapela překvapila i v tomto směru. „Czech It! má dvojí význam, foneticky název zní jako zkoukni to, graficky se jedná o reprezentaci ČR,“ vysvětluje kapela původ svého jména.

Po uveřejnění klipu se skupina dostala do podvědomí na místní hudební scéně a postupně si získávala podporu i fanoušky. Problémem však byly bicí, zatím kapela nenašla žádného vhodného kandidáta. Nakonec členové opět zapátrali v řadách přátel a objevili dokonalý poslední dílek své mozaiky, bubeníka Dáňu.

Czech it! začali pravidelně zkoušet a tvořit nové skladby. „Občas na zkouškách víc času projíme a prokecáme, ale ohromně nás to baví,“ dodává Rúťa.

Premiéru před publikem měla kapela v únoru letošního roku jako předskokan, vlastní koncert uspořádala měsíc poté. Další velká akce čeká skupinu ve čtvrtek 21. dubna v Hotel Atlas Music Clubu v Benešově u Prahy.

A co že mají Czech It! v plánu? „Naším cílem je udělat spoustu nových písniček a klipů. Je jedno, jestli budeme hrát pro dvacet lidí nebo dvaceti tisícům fanoušků. Hlavní je, že nás to bude bavit a uvidíme na lidech radost z naší hudby!“ dodávají členové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Czech It! lákají na kvalitní hudbu do Benešova