Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

ČVUT si nakrátko vymění studenty

Martin Peška

Martin Peška

23. 7. 2009

cvutPřihláška Studentské unie ČVUT do mezinárodního studentského sdružení BEST byla přijata. V uplynulých dnech se o tom rozhodlo na generálním shromáždění Board of European Students of Technology v dánské Kodani.

„To se především specializuje na organizaci mezinárodních krátkodobých kursů a na výměny studentů po celé Evropě. Tento typ výměn bude tedy doplňkem k stávajícím dlouhodobějším stážím organizovaným prostřednictvím programů Erasmus či IAESTE,“ uvedl pro Topzine.cz Jaroslav Kuba z ČVUT.

Kromě ČVUT v Praze byly přijaty i Technická univerzita v Delftu (Nizozemsko) a také Univerzita v Aveiru (Portugalsko). ČVUT tak obstálo v rámci úzkého výběru, do něhož se dále probojovaly Univerzita v Miškolc (Maďarsko) a moskevská technologická univerzita (Moscow Institute of Steel and Alloys).

Krátce po přijetí Studentské unie ČVUT generálním shromážděním přiletěl do Prahy viceprezident BESTu Lucien Romagnoli, aby tlumočil gratulace shromáždění: „Studentská unie ČVUT měla vynikající přihlášku, splnila všechny formální náležitosti a mateřská univerzita jí deklarovala plnou podporu. Úspěchu napomohlo nemalou měrou i funkční zázemí Studentské unie,“ uvedl při své návštěvě české metropole Lucien Romagnoli.

Mezinárodní organizace BEST vznikla před 20 lety jako společenství studentů technických a technologických univerzit. Zajišťuje především mezinárodní  výměny a krátkodobé stáže po celé Evropě, zejména ve spolupráci s průmyslovými podniky. Stáže se tím mohou stát pro budoucí inženýry vítanou praxí v zahraničí. Pobočky organizace BEST jsou dnes ve třiceti zemích Evropy.

Na fotografii Lucien Romagnoli (viceprezident BEST) a Radovan Igliar (místopředseda BEST ČVUT), zdroj: archív Radovana Igliaru

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ČVUT si nakrátko vymění studenty