Menu
TOPZINE.cz
Sport

Cviky na ploché bříško aneb Jak na buchty na břiše

Redakce

Redakce

24. 2. 2011

Přáli byste si mít pěkně ploché bříško s vytvarovanými buchtičkami? Pokukujete v bazénu závistivě po lidech bez pneumatiky? Snažíte se kvůli tomu držet nesmyslné diety, ale účinek žádný? Vězte, že bez správného cvičení se k tomu těžko dopracujete. Cesta je sice těžká a dlouhá, ale výsledek stojí za to.

FOTO: ploché břicho

Ilustrační foto Zdroj: sxc.hu

Nejdříve se na sebe podívejte a uvědomte si sebe sama. Jak vypadáte a jak byste chtěla vypadat. Nesrovnávejte se však s vyzáblými modelkami. Komu by se líbilo tělo kost a kůže. Mějte na paměti, že muži mají rádi normální sebevědomou ženu. Nepřehánějte to tedy s hladověním, ale raději si zasportujte a zpevněte tělo. Pevné bříško pak může být vaší chloubou.

Důležité je běhání a strava

Občas si lidé myslí, že k vytvoření plochého bříška stačí pár leh-sedů. Opak je ale pravdou. Základem ke shození tukové pneumatiky z břicha je běh. Nejvíce tuků spálíte při dlouhém vytrvalostním pohybu. Najděte si tedy čas a dvakrát až třikrát týdně si jděte zaběhat. V tomto chladném počasí můžete využít třeba běhací pás ve fitcentru.

FOTO: běhání

Běh – ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Dbejte však i na stravu. Kdybyste do sebe po návratu z běhu nacpaly vše, na co přijdete, náročný běh by vám byl k ničemu. Samozřejmě si můžete dát malou sladkost, ale nepřehánějte to. Raději si uvařte něco zdravého. Dále nezapomínejte na pravidlo večerní střídmosti. Po večeři (okolo šesté nebo sedmé hodiny) už nic nejezte. Před spaním se tuky ukládají nejlépe, takže uléhejte s mírným pocitem hladu.

Samotné posilování

Ve dnech, kdy nebudete běhat, posilujte břišní svaly podle následujících cviků.

Kmitání ze strany na stranu

FOTO: posilování břicha - kmitání

Kmitání Zdroj: Topzine.cz, Foto: Tereza Knobová

Sedněte si na podložku, nohy do pravého úhlu, mírný záklon. Nataženýma rukama kmitejte ze strany na stranu. Pravidelně dýchejte. Na každou stranu 30x.

Vylepšené leh-sedy

FOTO: posilování břicha - leh-sedy

Leh-sedy Zdroj: Topzine.cz, Foto: Tereza Knobová

Leh na zádech, nohy zvednuté nahoru (svírají s tělem pravý úhel). S rukama za hlavou se zvedněte ke kolenům (jako leh-sedy). Tři kola po 20 cvicích.

Šikmé břišní svaly

FOTO: posilování břicha - šikmé svaly

Šikmé břišní svaly Zdroj: Topzine.cz, Foto: Tereza Knobová

Z lehu pozvedněte hlavu, záda i nohy. S rukama za hlavou kmitejte tak, aby se dotýkal levý loket s pravým kolenem a naopak. Kmitejte na každou stranu 30x.

Přednosy v leže

FOTO: posilování břicha - přednosy

Přednosy v leže Zdroj: Topzine.cz, Foto: Tereza Knobová

Leh na zádech, ruce položené za hlavou (můžete se něčeho přidržovat). Nohy, které máte původně položené na zemi, zvedejte natažené nahoru. Nakonec svírají pravý úhel s tělem. Pomalu je vracejte do původní polohy. Nesmějí se však dotknout země. Tři kola po 20 cvicích.

Svíčka

FOTO: posilování břicha - svíčka

Svíčka Zdroj: Topzine.cz, Foto: Tereza Knobová

Leh na zádech, ruce položené podél těla. Nohy zvedejte jako při svíčce. S nohama nahoře chvíli vydržte a opakujte 30x.

Metronom

FOTO: posilování břicha - metronom

Metronom Zdroj: Topzine.cz, Foto: Tereza Knobová

Leh na zádech, ruce rozpažené, nohy natažené. Nohy přendavejte z jedné strany na druhou. Nesmíte je však položit ani pokrčit. Tři kola, na každou stranu 10x.

Než budete mít opravdu hezké bříško, může to nějakou dobu trvat. Obrňte se tedy trpělivostí a vydržte až do konce. Pak budete se sebou spokojené. Nezapomínejte však, že ploché břicho a svaly musíte i nadále udržovat. Hodně štěstí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cviky na ploché bříško aneb Jak na buchty na břiše