Menu
TOPZINE.cz
Krása

Cvičení ve vakuu

Redakce

Redakce

10. 5. 2010

Léto už je skoro tady a my chceme vypadat lépe než kdykoli jindy, jelikož naše těla zahaluje čím dál méně oblečení. Jak se tedy zbavit přebytečných kil a celulitidy? Jak si zpevnit postavu? Máme řešení – podtlaková terapie je tu pro Vás!

Zdroj: salonariana.sk

Cvičení ve vakuu – jak na to?

Pro začátečníky je určeno chození ve vakuu na pásu. Lektorka vám navlékne speciální oblek, poté vás zavře do speciálního stroje. Se vším vás seznámí a odsaje vzduch, což způsobí pocit, jako byste měli těžší nohy. Při cvičení si určujete rychlost chůze a výšku stoupání dle vaší ideální tepové frekvence. Po třiceti minutách chůze vám lektorka odsaje vzduch, a když vyjdete ze stroje, budete se cítit o mnoho lépe. Pro ty, co už mají dobrou kondici, je tu stepování ve vakuu. Vše probíhá podobně, stepování je však fyzicky náročnější.

Pravidelná podtlaková terapie ve spojení se zdravou výživou přináší mnohdy až nečekané výsledky. Třicet minut tohoto cvičení je účinnější než tvrdé hodiny dřiny v posilovně. Spalovat ve vakuu začnete totiž dříve než při běžném cvičení. Zbavíte se přebytečných kil, celulitidy, zrychlí se vám činnost lymfatického systému, lépe vám bude cirkulovat krev a zformujete si postavu. Také po psychické stránce se budete cítit lépe, jelikož při cvičení se vyplavuje endorfin – hormon dobré nálady. Ten vám pomůže být v pohodě, zbavit se stresu, podporuje imunitní systém a zrychluje metabolismus.

Co je důležité vědět?

Cvičení není určeno pro osoby s hmotností nad 95 kg, pro těhotné, osoby trpící cukrovkou apod. Informujte se tedy raději o dalších kontraindikacích.

S sebou potřebujete pouze tričko, ručník, pití (někde je možno zakoupit na místě, nebo dostanete zdarma), také samozřejmě dobrou náladu a chuť pro sebe něco udělat.

Máte-li chuť to vyzkoušet, tak se domluvte třeba s kamarádkou a poohlédněte se po wellness centru či místě ve vašem okolí, kde tyto služby nabízí. Určitě nebudete litovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cvičení ve vakuu