Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Cushnie et Ochs vám nic neříká? Rychle to napravte! Nosí je i Michelle Obama

Petra Červená

Petra Červená

22. 5. 2012

Dáváte přednost čisté linii před volánkovým vlnobitím? A co takhle rafinované průstřihy na těsně obepínajících šatech? Postrádáte originální návrhy, které v sobě ukrývají nadčasovost? Potom nahlédněte do kuchyně Cushnie et Ochs.

FOTO: Cushnie et Ochs kolekce jaro/léto 2012

Noblesní, přesto jednoduché šaty, Zdroj: style.com

Kolekce na jaro/léto 2012 nás zaplavily pastelovými barvami, volánky, návraty do šedesátých a sedmdesátých let, zkrátka taková načechraná romantika.

A proč toho někdy nevyužít? Odhodit typickou uniformu džíny a triko a navléknout se do šatů s potiskem drobných kytiček.

Alternativa k romantickému blouznění

Ne každá žena je však na takové přechody naladěná. Chce mít svůj minimalistický styl pod kontrolou a rušičky v podobě snění o palouku s lučními květy nejsou zrovna to pravé ořechové, zvláště pro alergiky.

FOTO: Cushnie et Ochs kolekce jaro/léto 2012

Bílá je pro léto tou pravou volbou a hedvábí nejpříjemnějším materiálem.

Značka Cushnie et Ochs se od romantického blouznění odklonila. V kolekci však ponechala jemnost a křehkost, a k tomu navrch přidala rafinovanost.

Americká značka vznikla teprve před třemi roky, ovšem i přes krátkou existenci si jí stihla všimnout i Michelle Obama.

Sexy druhá kůže

Carly Cushnie a Michelle Ochs se poznaly na Parsons v New Yorku. Měly několik společných rysů, katolickou školu s černo-červenými uniformami, stáž u Donny Karan, Marca Jacobse či Proenza Schouler a hlavně obdobný vkus a styl.

FOTO: Cushnie et Ochs kolekce jaro/léto 2012

Barvy, které probouzí dobrou náladu.

V nové letní kolekci se střídá bílá s růžovou, kanárkově žlutou, velbloudí a černou. Jediným doplňkem byly boty v barvách šatů. Nic tak nerušilo nápadité střihy s geometrickými výřezy, které přitahovaly pozornost očí k dekoltu žen.

Kolekce rozdělená do pěti částí

První část byla věnovaná nejoblíbenější barvě nevěst, bílé. Odkloníte-li oči od dekoltu a zaměříte se na celý model, uvidíte hedvábné šaty v délce pod kolena či sexy minišaty s kolovou sukní.

Protipólem průstřihů jsou modely uhlazené bez sladké šťávy, snad jen lehce pocukrované hitem letošního léta, volánkem v pase.

FOTO: Cushnie et Ochs kolekce jaro/léto 2012

I černá umí být roztomilá a hravá.

Něžně růžová a citrónově žlutá slušela úzkým šatům s decentními průstřihy. Velbloudí se stala druhou kůží, úzkými střihy přilnula a zlehka obepínala těla modelek. Závěr patřil černé. Barvě s mnoha kontrasty.

Černé noci bez hvězd, temné, ponuré náladě. Noci plné hvězd, kdy zazářit v černých šatech je nevyhnutelné. Černá umí oslnit i se obestřít tajemstvím. A v módě má nenahraditelné místo.

Značka Cushnie et Ochs je teprve na začátku návrhářské cesty a je jen na Carly a Michelle, kam se nakonec zařadí. Jestli k nezapomenutelné černé, nebo sezónním pastelovým barvám, které vzbudí nadšení, ale za čas se rozloží na jednu z mnoha módních utopií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cushnie et Ochs vám nic neříká? Rychle to napravte! Nosí je i Michelle Obama