Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Cukřenka od Crash Road není nic pro cukroušky

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

4. 1. 2010

crash-road-sugar-boxTo, že debutové album skupiny Crash Road  s názvem Sugar Box není jenom obyčejný cukřík, dokazuje kromě hudby už sám jeho obal. V černočerné tmě se setkáte s jedovatýma očima nahé slečny. Čeho si všimnete? Kontrastu černé s bílou, něhy se zlobou, a taky těch drzých, zlých zelených očí. A taková je i hudba. Provokující, kontrastující, nápaditá… a především rychle se měnící míchanice všeho možného.

Přebal CD, Zdroj: archív skupiny

Přebal CD, Zdroj: archív skupiny

Co v Sugar Boxu najdete docela dobře, shrnují následující slova zpěvačky Dee alias Zuzany Chudáčkové: „Mám ráda tvrdou hudbu prolínající se s něžnými melodiemi. Mám ráda nápaditost, originalitu, kontrasty a inovace.“ Přece jenom, to, co má ráda, na cd doopravdy najdete. Je to prostě crossover, vem od každého něco, protřepej a promíchej.

Po vesmírném intru vás napůl roztomile navnadí a pak metalicky stáhne zpátky do pekla, kam patříte, zpěvaččin hlas i jeho podkres. A to se opakuje stále dokola. Jako na houpačce, chvíli jste nahoře, chvíli dole. Chvíli křičíte o pomoc, chvíli jste se vším smíření. Song Stranger se i přes ten typicky garážový a notoricky známý úvod rozjede úplně jiným a příjemným směrem. Příjemní jsou i hosté, kteří se na albu objevili. Zatímco Joker působí lehce guanoapovsky, frontman MoJoe z Annie’s Trip mu dodává jiného rozměru. Fairytale Teller rozhodně může přitáhnout příznivce sympatického MC Jacoba ze Skyline. Vrátím se ještě k Pandemonium. To mě zaujalo hned na začátku vizuálně a potěšilo i sluchově. Popovému rozloučení Good Bye bych asi nejvíc vytkla netaktně přezvučené bicí, které se snaží přebít krásně melancholický text.

Těžko říct, jestli není místy crossoverová překombinovanost až na škodu. Někdy je docela matoucí, když člověk nepozná, kdy už skončila písnička a kdy se pouze změnil styl… Pokud se ovšem ztrácíte rádi, je všechno v pořádku.

Na Crash Road jde docela zřetelně vidět vliv jejich vzorů. Některé melodie se vám zdají docela povědomé, ale než je stihnete rozeznat, přeskočí dějová linka úplně jinam. Proto dohromady tvoří černá cukřenka docela vyvážený celek melírovaných zrníček milého, hořkosladkého, děsivého i protivného zvuku. Album možná nevezmete do ruky každý den, ale je docela možné, že ještě na sladké dostanete chuť. Není ani vyloučeno, že už si jej nenecháte vzít. Pokud ale milujete růžovou, nesnášíte překvapení nebo prostě jenom chcete, aby vše běželo, jak má, na album zapomeňte a vraťte se k lovesongům. Není to nic pro cukroušky.

Crash Road – Sugar Box

Skladby: Intro, No Way, Stranger, Silence, Runaway, Joker, Pandemonium, Fairytale Teller, In This Time, Last Tear, Good Bye

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cukřenka od Crash Road není nic pro cukroušky