Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Čtyřnásobný koncertní nášup od rekordmana Terrany

Martin Palounek

Martin Palounek

30. 1. 2011

FOTO: Mike TerranaBubeník Mike Terrana se svým sólovým projektem odehraje na naší půdě čtyři po sobě jdoucí koncerty. Česká část jeho turné, které je nazvané Classics for the New World, začne ve středu 13. dubna v pražském klubu Exit Chmelnice a skončí v sobotu šestnáctého v KD Šeříkova v Plzni.

FOTO: Mike Terrana

Mike Terrana a jeho bicí souprava, Zdroj: Oficiální myspace

Americký bubeník Mike Terrana je českému publiku velmi dobře znám. Dříve byl součástí německého tria Rage, v současné době působí hned v několika hudebních projektech zároveň. Jeho všestrannost jsme mohli vidět na loňském festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Terrana zde odbubnoval čtyři po sobě jdoucí koncerty se čtyřmi různými skupinami a vysloužil si tím zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Do České republiky se ovšem vrací se svým sólovým projektem. Celé turné je stejně jako Terranovo předchozí album Sinfonica věnováno zesnulému bubeníkovi jménem Cozy Powell, jenž tragicky zahynul v roce 1998 při autonehodě. Powell, který hrál v sedmdesátých letech v rockové legendě Rainbow, přišel jako první s nápadem postavit bubenické sólo na motivu původem z klasické hudby. Konkrétně se jednalo o Slavnostní předehru 1812, kterou napsal Petr Iljič Čajkovskij.

Vstupenky na některé z dubnových vystoupení Mikea Terrany v České republice můžete zakoupit on-line zde.

Mike Terrana tedy pokračuje v tomto odkazu a zpracovává nejrůznější klasická díla. Album Sinfonica se skládá z jedenácti skladeb, jejichž seznam autorů zahrnuje proslulá jména jako Čajkovskij, Bach nebo Mozart. Mezi tyto uznávané autory se zařadil i významný český skladatel Antonín Dvořák. Právě jeho symfonie Z nového světa je v albu na čestném prvním místě a podle ní je pojmenováno i turné.

Čtyřdenní maraton započne ve středu 13. dubna v pražském Exitu Chmelnice. Následující den se show přesouvá do pardubického klubu Žlutý Pes a samozřejmě nesmí chybět ani koncert v Masters of Rock Café ve Zlíně. Celá série se završí v plzeňském KD Šeříkova. Pořadatelem všech těchto akcí je agentura Pragokoncert a vstupenky jsou k dostání v obvyklých prodejních sítích.

Mimo svého sólového projektu se Mike Terrana objeví 2. února 2011 s projektem Axel Rudi Pell v pražském Abatonu a v lednu 2012 vystoupí po boku Tarji Turunen, takže se s ním rozhodně máme na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtyřnásobný koncertní nášup od rekordmana Terrany