Menu
TOPZINE.cz
Pracovní místa a profese

Čtyři kroky, které vám pomohou ke kariérnímu růstu

Redakce

Redakce

31. 7. 2011

Přirozenou vlastností člověka je snaha uspět jak v osobním, tak i v profesním životě. Úspěchu však nedosáhnete bez vynaložení určitého úsilí a tvrdé práce. Existují přitom pravidla, která je třeba znát a dodržovat, chcete-li být profesně úspěšní. Tento průvodce vás dovede k tomu, jak podporovat váš kariérní růst.

FOTO: Uspech/neuspech

Úspěch nepřichází sám, je třeba jít mu naproti, Zdroj: sxc.hu

1. Vytvořte si svoji vlastní strategii a buďte vizionáři

Bill Gates a Dhurubhai Ambani se nestali tím, čím jsou v řádu dní nebo bez vizí. Abyste i vy dosáhli úspěchu, potřebujete vědět, o co konkrétního se snažíte. Hleďte dopředu a buďte optimističtí! Mějte pevné cíle, ke kterým budete vzhlížet. Pokud milujete svou práci, měli byste být ochotní vložit do ní celé srdce a duši a jít odhodlaně za svým cílem.

Chcete-li být úspěšní, nespokojte se s tím, čeho jste dosáhli v minulosti. Jděte dál a nepolevujte. Kde chcete vidět svoji kariéru za 10 let? Kde chcete v budoucnu vidět vaši společnost? Vytvořte si strategii do budoucna! Pokud rádi spolupracujete s ostatními, pak mějte velmi objektivní a systematický pohled na věci a problémy. Vytvořte si strategii k dosažení profesního úspěchu! Vize, ať velká nebo malá, je vždy tím nejzákladnějším.

2. Buďte týmoví hráči

Pokud jste toho názoru, že k dosažení úspěchu povede chůze se zdviženým nosem a distancování se od druhých lidí, šeredně se pletete! Naučte se být přátelští a neustále si vytvářejte kontakty. Uvidíte, jak se vám vše vrátí. Pracoviště je jako společenství. Kooperace s ostatními vaši cestu k úspěchu usnadní. Pracujte týmově a snažte se lidi kolem sebe ovlivňovat. Když společně pracuje více hlav, úspěchu se dosáhne snáze.

FOTO: Přátelství

Práce v týmu vás přivede k novým podnětům a myšlenkám

3. Nesnažte se být perfektní!

Vaše úsilí by mělo směřovat k tomu být úspěšný, ne perfektní. Usilování o perfekcionismus není to samé jako snaha excelovat. Pokud je vám dokonalost nade vše, v některých situacích se takový postoj může obrátit i proti vám.  Budete-li pokračovat ve snaze dosáhnout nemožných cílů, budete nejen vyčerpaní, ale uškodíte i samotné práci. Vaši kolegové se s vámi nebudou chtít bavit. Neodcházejte do defenzívy, když chybujete. Naučte se s pokorou přijímat své chyby.

4. Vytvořte si proces sebehodnocení

Ten, kdo nekontroluje stav své mysli a nedokáže sám sebe ohodnotit, se bude velmi těžce zdokonalovat. Zkuste si každý večer znovu projít, jak jste strávili uplynulý den. Jací jste byli v práci? Pracovali jste efektivně? Řekněte si, co se vám na vašem jednání líbilo, čeho byste se příště měli vyvarovat, a přemýšlejte, zda děláte to, co opravdu chcete dělat. A hlavně věřte, že nikdy není pozdě dát životu druhou šanci!

Zdroj: The 7 Qualities Reqiured To Achieve Success At Work. Ayushveda.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtyři kroky, které vám pomohou ke kariérnímu růstu