Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Čtvrtý den ve Varech došlo na Whisky s vodkou a Ježíš krade!

Redakce

Redakce

7. 7. 2009

Pojďme to vzít letem karlovarským světem! Co přinesl čtvrtý den? Až na prudký liják, který smyl všechnu špínu z varských ulic, nerušilo nic zdejší pohodu a návštěvníci si mohli plnými doušky užívat promítání filmů. Pondělí bylo také ve znamení hostů, kteří přijeli uvést své soutěžní filmy. Velkou pozornost vzbudila tisková konferekce k slovenskému snímku Pokoj v duši, protože pro české diváky to je jediný počin v hlavní soutěži, který je aspoň trochu z vlastních řad. Společně s tvůrci a herci přijela zpěvačka Jana Kirschner, která nazpívala pilotní song k tomuto filmu.

Že představitel Ježíše ve snímku Za všechno může Jidáš je zloděj z povolání, prozradil novinářům režisér Davida Ferraria. Jeho snímek je unikátní tím, že většina herců, kteří se v tomto debutu objeví, jsou skutečnými zloději a tato jejich herecká zkušenost je jejich první a pravděpodobně také poslední.

Whisky s vodkou se plnými doušky podávala od 20 hodin ve Velkém sále, ve stejnojmenném snímku a výbuchy smíchu všech přítomných dokazovaly, že to stálo za to! Film o filmu přijela podpořit i velká delegace, za kterou promluvil režisér, který prozradil, že je ještě více nervóznější, než v roce 1922, kdy do Karlových Varů přivezl svůj první celovečerní debut Tichá země.

Pondělí také přineslo odhalení filmu, překvapení, který nese název Hledá se Eric, který naservíruje propojení suchého britského humoru s francouzskou rozevlátostí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtvrtý den ve Varech došlo na Whisky s vodkou a Ježíš krade!