Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Čtvrté semifinále Česko Slovensko má talent: v početné konkurenci pěveckých čísel se prosadily sestry Winklerovy

Petra Duhajská

Petra Duhajská

1. 11. 2010

FOTO: Sestry Winklerovy!SPECIÁL!V neděli 31. října 2010 proběhlo už v zimním čase čtvrté ze sedmi semifinálových kol soutěže Česko Slovensko má talent. Opět jsme mohli sledovat a poslouchat osm čísel, která usilovala o postup do finále a možnost bojovat o finanční odměnu ve výši 100 tisíc Euro (asi 2 a půl miliónu korun) a angažmá v Las Vegas.

FOTO: Sestry Winklerovy

Sestry Winklerovy vypadaly jako dvě princezny, Zdroj: TV Prima

V kole, které představovalo půlicí čáru celého semifinále show Česko Slovensko má talent, tentokrát celou polovinu vystoupení ovládl zpěv. Celkově se jednalo o zlomový večer – porota byla poprvé opravdu překvapena rozhodnutím diváků, slyšeli jsme hned několikrát nepříjemný zvuk bzučáku, porotci se hádali a zklamání střídalo nadšení.

A aby těch hudebních čísel nebylo málo, dostalo se divákům i vystoupení speciálního hosta, skupiny Nightwork. Ta nejenom že rozezpívala a rozpohybovala celou halu na brněnském výstavišti, ale taky rozdala několik módních tipů ohledně výběru a nošení Tepláků.

Zklamaná a rozhádaná porota

První tři čísla přinesla rozporuplné pocity i silná slova. Zpěvačka Magdaléna Lippke, která má za sebou život bohatý na radosti i náročné zkoušky, opět ukázala, že jí ani v důchodovém věku nechybí vitalita, a píseň Johnny B. Goode si ve společnosti tanečníků a tanečnic užila. Mužská část poroty sice nebyla tímto vystoupením úplně uchvácena, ale spolu s Lucií Bílou ocenila životní postoj a elán paní Lippke.

Taneční skupina Křečkovi muži vzbudila velká očekávání několika mistrovskými tituly v kategorii street dance show formace, svým castingovým vystoupením i velice vtipným předtočeným vstupem. A tuto vysoko nasazenou laťku se jim alespoň podle poroty nepodařilo překonat. Pro Lucii Bílou bylo jejich číslo přesycené, Jaru Slávikovi naopak chyběl tanec.

O mladém romském zpěvákovi Antonu Toráčovi se Jaro Slávik vyjadřoval pochybovačně už před jeho vystoupením. Označil dokonce jeho postup do semifinále za svou největší profesionální chybu. A netrvalo mu moc dlouho, než dal svou nespokojenost s Antonovým semifinálovým zpěvem písně I Believe I Can Fly najevo bzučákem. Anton si potom vyslechl ještě svou dávku kritiky, ale mohla ho snad potěšit aspoň skutečnost, že se ho Lucie Bílá zastala a po malé hádce s Jarem sedmnáctiletému soutěžícímu doporučila, aby nepřestal zpívat.

Zlom a obrat k lepšímu se Zuzanou Sapárovou

Jako čtvrtí v pořadí přišli Lucie Smolíková a její pes Angel a předvedli další taneční vystoupení, kterým si získali diváky. Angela si naopak získal Jakub Prachař, který si vyzkoušel, že pes-tanečník na povel kiss kiss opravdu slyší. Jan Kraus sice upozornil na limity této disciplíny, ale přísný Jaro Slávik našel i slova chvály.

První skutečně nadšené reakce přinesla bývalá punkerka, dnes osmadvacetiletá jazzová až jazz-rocková zpěvačka Zuzana Sapárová. Tentokrát si vybrala bondovskou píseň Golden Eye a opět v doprovodu své kapely F Dur Jazz Band si vysloužila nadšené ovace publika i porotců. A tak si i s angínou mohla od poroty vyslechnout slova jako „báječné, nádherné, krásné.“

Skoro jako by Zuzana předznamenala příchod lepší části večera. I taneční skupina Salut Roma, po castingu chudší o svou ženskou polovinu, předvedla dech beroucí vystoupení. Diváci ani nestačili tři rychlonohé tanečníky pořádně sledovat. Jaro Slávik to výstižně shrnul, když prohlásil, že toto číslo bylo velmi zajímavé a působivé po stránce akustické, anatomické, choreografické i etnografické.

Chlapi na chůdách a emotivní závěr v podání sester Winklerových

Soubor tanečníků na chůdách Long Vehicle Circus, který se představil i na Expu v Šanghaji, vyvolal podobné reakce jako Křečkovi muži. Podle poroty nesplnili dlouhonozí tanečníci očekávání, Jaro Slávik zhodnotil jejich vystoupení jako nudné a moc dlouhé.

Možná o to větší nadšení a radost vyvolalo poslední číslo večera. Zpěvem se v neděli začalo, zpěvem se taky končilo. Duo sester Winklerových zapůsobilo už v divadle. I tentokrát si Katarína a Zuzana zvolily náročnou píseň (When You Believe, kterou proslavily Mariah Carey a Whitney Houston) a i tentokrát vyvolaly v publiku silné emoce. Standing ovations v hale i za porotním stolkem mluví za vše.

Rozhodnutí – postup sester Winklerových a Křečkových mužů

Tentokrát se tipy poroty a jednotlivých soutěžících na to, kdo by měl a mohl postoupit, tak docela netrefovaly. Mezi nejčastěji jmenované patřily sestry Winklerovy a s nimi Zuzana Sapárová a Salut Roma. Z těchto tří se ale do finále podívají jen Katarína a Zuzana Winklerovy, které se staly absolutními vítězkami diváckého hlasování ve čtvrtém semifinále.

O druhém postupujícím musela opět rozhodovat porota. Možnostmi na výběr byla ale viditelně zaskočena. Na druhém až třetím místě se totiž umístila Lucie Smolíková se psem Angelem a soubor Křečkovi muži. Jaro Slávik podpořil psího tanečníka, zato Jan Kraus se zejména na základě zhodnocení potenciálu do finále přiklonil na stranu Křečků, a nechal tak tentokrát roli kata na Lucii Bílé. Ta se nakonec rozhodla upřednostnit talent lidský před tím zvířecím, a druhým postupujícím se tak stali Křečkovi muži.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtvrté semifinále Česko Slovensko má talent: v početné konkurenci pěveckých čísel se prosadily sestry Winklerovy