Čtveřici skládačkových mrakodrapů postaví v Číně. Pro obchodní centrum

FOTO: obchodni_centrum

Světové obchodní centrum ve vzrůstajícím čínském městě Wen-čou dostane čtyři nové mrakodrapy. Skupinka budov má vypadat jako skládačka z různě velkých segmentů.

Jedenáctihektarovou plochu u řeky tak ovládne již šestadvacáté mezinárodní obchodní centrum na území Číny. Některé prostory ale budou určeny i k rekreaci či k obytným účelům. Vítězný projekt pro čtyři sousedící mrakodrapy předložila holandská firma UNStudio.

Koncept má přitom představovat dle slov zástupců firmy „čtyři cenné předměty na podnose“. Věže se mají zvedat z jakéhosi zelení pokrytého pódia. To poskytne místo pro zahrady a rekreační terasy. Nejvyšší z budov dosáhne výšky 287 metrů.

Každý z mrakodrapů má být zároveň složen z překrývajících se orámovaných částí s různým využitím. V místě, kde se rámečky překryjí, mají vzniknout setkávací plochy i pro pracovníky a obyvatele.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*