Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

ČT získala deset ocenění za filmovou a televizní tvorbu na festivalu Oty Hofmana

anglické jahodyAnglické jahody, Kdopak by se vlka bál, Ať žijí rytíři!, O bílé paní, Tajemství dešťového pokladu, Kouzla králů – to jsou projekty, které byly na 41. ročníku tohoto festivalu oceněny.

Zdroj: www.anglickejahody.cz

Zdroj: www.anglickejahody.cz

Film Anglické jahody režiséra Vladimíra Drhy obdržely zvláštní cenu od poroty dospělých za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem. Příběh tohoto díla se odehrává v noci 21. srpna 1968. Je příběhem dvou milenců, kteří ale bohužel byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě.

Porota dospělých dále udělila ceny Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii od 13 do 18 let filmu Kdopak by se vlka bál režisérky Marie Procházkové a filmu O bílé paní za nejlepší dílo v kategorii do 12 let filmu režiséra Martina Dolenského. Dále čestné uznání Matoušovi Kratinovi za nejlepší herecký výkon v dětské roli a čestné uznání Pavlu Řezníčkovi za nejlepší herecký výkon v dospělé roli.

Dětská porota pak ocenila Křišťálovým šatonem v kategorii do 12 let film Ať žijí rytíři! režiséra Karla Janáka a Tajemství dešťového pokladu v kategorii od 13 do 18 let režiséra Kryštofa Hanzlíka. Zlatého dudka za nejlepší dívčí herecký výkon získala Andrea Žádníková za roli Kačenky a za nejlepší chlapecký herecký výkon Jan Komínek za roli Vítka.

Na základě hlasování udělily děti cenu Dětského diváka filmu Kouzla králů režiséra Zdeňka Zelenky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ČT získala deset ocenění za filmovou a televizní tvorbu na festivalu Oty Hofmana