Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Cry Baby Cry: Švandovo divadlo uvede poslední premiéru sezony

Anna Kottová

Anna Kottová

27. 5. 2013

Do Studia Švandova divadla vtrhnou ženy. Šest hereček v režii Martiny Krátké představí autorskou inscenaci Cry Baby Cry. Přidají se k nim Jaroslav Šmíd a Michal Dlouhý.

FOTO: Cry Baby Cry

Ve Švandově divadle hledají pomocí koučinku klíč ke štěstí. FOTO: Cry Baby Cry

Švandovo divadlo představí 14. června poslední novinku této sezony. V inscenaci Cry Baby Cry se pět žen na kurzu koučinku pokusí zjistit, jak by i ony mohly změnit svůj dosavadní život.

Ženy hledají východisko z životních problémů a doufají, že dnes stále oblíbenější kurz koučinku jim otevře okno do lepšího života.

„Aktérky si samy vymyslely, vytvořily a oživily své postavy a na jejich základě pak teprve začaly vznikat texty, nejprve monology a během společného zkoušení dialogy,“ vysvětlila vznik inscenace dramaturgyně Lucie Kolouchová.

Divadelně zrychlený kurz povede jako kvalifikovaný, odborně vyškolený kouč buď Jaroslav Šmíd, nebo Michal Dlouhý. „Myslím, že to je poprvé, co zkouším v přesilovce dámského kolektivu a je to úžasné, protože jsem hýčkán,“ podotkl s úsměvem Dlouhý.

Cry Baby Cry, Švandovo divadlo, režie: Martina Krátká, hrají: Klára Cibulková, Réka Derzsi/Eva Vrbková, Kristýna Frejová, Petra Hřebíčková, Blanka Popková a Jaroslav Šmíd/Michal Dlouhý

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cry Baby Cry: Švandovo divadlo uvede poslední premiéru sezony