Cry Baby Cry: Švandovo divadlo uvede poslední premiéru sezony

FOTO: Cry Baby Cry, Michal Dlouhý

Do Studia Švandova divadla vtrhnou ženy. Šest hereček v režii Martiny Krátké představí autorskou inscenaci Cry Baby Cry. Přidají se k nim Jaroslav Šmíd a Michal Dlouhý.

FOTO: Cry Baby Cry
Ve Švandově divadle hledají pomocí koučinku klíč ke štěstí. FOTO: Cry Baby Cry

Švandovo divadlo představí 14. června poslední novinku této sezony. V inscenaci Cry Baby Cry se pět žen na kurzu koučinku pokusí zjistit, jak by i ony mohly změnit svůj dosavadní život.

Ženy hledají východisko z životních problémů a doufají, že dnes stále oblíbenější kurz koučinku jim otevře okno do lepšího života.

„Aktérky si samy vymyslely, vytvořily a oživily své postavy a na jejich základě pak teprve začaly vznikat texty, nejprve monology a během společného zkoušení dialogy,“ vysvětlila vznik inscenace dramaturgyně Lucie Kolouchová.

Divadelně zrychlený kurz povede jako kvalifikovaný, odborně vyškolený kouč buď Jaroslav Šmíd, nebo Michal Dlouhý. „Myslím, že to je poprvé, co zkouším v přesilovce dámského kolektivu a je to úžasné, protože jsem hýčkán,“ podotkl s úsměvem Dlouhý.

Cry Baby Cry, Švandovo divadlo, režie: Martina Krátká, hrají: Klára Cibulková, Réka Derzsi/Eva Vrbková, Kristýna Frejová, Petra Hřebíčková, Blanka Popková a Jaroslav Šmíd/Michal Dlouhý

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová

Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*