Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Crwecon: Komiksový dýchánek letos už popáté

Redakce

Redakce

29. 4. 2010

I letos ovládnou komiksy pražský klub Cross. Co můžeme očekávat a na co se těšit?

CRWECON 2010, Zdroj: pořadatel

CRWECON 2010, Zdroj: Crew

Crwecon je snad jediná akce v našich krajích orientovaná pouze na komiksy. Bratia Slováci sice mají svůj Comics Salón, ale ne každý má prostředky a čas harcovat se až na Slovensko.
Letos proběhne 29. května v Praze již pátý ročník Crweconu, jednodenní akce zaměřující se na zahraniční i domácí komiksovou tvorbu, spojenou mimo jiné i s vyhlášením cen Fabula Rasa nebo křestem nejrůznějších nových pecek.

A na co že se tenhle rok můžeme těšit? Kupříkladu na křest nového Soudce Dredda, na info o tom, co se připravuje v oblasti lucasartovských komiksů (Star Wars, Indiana Jones…) nebo na prezentaci českého vydání legendárního komiksu Bone (u nás pod názvem Kůstek).

A komu by to nestačilo, může zaskočit na přednášku o Incalu, asi největším evropském fantasy komiksovém světě, který se dočká vydání i u nás, nebo na prezentaci nějakého z komiksových nakladatelství (znovuzrozený Mot nebo polská firma Hanami, která chce na náš trh dostat trochu dospělejší mangu), či zajít na dražbu obrazů, nakouknout do manga sálu, trsnout si na DDR, nakoupit komiks… možností je zkrátka mnoho, jen je využít.

Pro upřesnění ještě jednou: Crwecon 2010 se koná 29. května 2010 v klubu Cross v Praze Holešovicích od cca 9:00. Pokud máte rádi komiksy, není nic snažšího, než dorazit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Crwecon: Komiksový dýchánek letos už popáté