Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Crêperie Café Girafe nabízí příjemné prostředí a kvalitní jídlo

Redakce

Redakce

25. 4. 2011

FOTO: Girafe láká k posezení Malá crêperie nedaleko České zemědělské univerzity láká svým osobitým šarmem. Girafe spojuje prvky luxusní kavárny a stylové restaurace. Nastavuje tak konkurenci laťku hodně vysoko.

FOTO: Girafe láká k posezení

 Girafe nabízí v létě možnost posedět na na zahrádce Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Vstoupili jsme do suchdolského podniku a usadili se k jedinému volnému stolu. Obsluha u nás i přes množství zákazníků byla skoro ihned. Pěkně nás přivítala a předala jídelní lístek. Zatímco si můj partner vybíral, rozhlédla jsem se kolem. Příjemná hudba doplňovala interiér zařízený v teplých přírodních barvách, stěny zdobily tapety s žirafím vzorem.

Mého přítele zaujal z nabídky boršč, mě zase horká bílá čokoláda. Také jsme si objednala vodu. Boršč ozdobený kopečkem zakysané smetany se velmi vydařil. Má čokoláda připomínající jemný našlehaný pudink se ani nedala pít. Byla tak hustá, že jsem si ji prostě vychutnávala po lžičkách.

FOTO: Horká čokoláda v Girafe

Sladké pokušení v Girafe Foto:Veronika Weiszová, Topzine.cz

K mému údivu nám číšnice donesla dvě vody namísto jedné. Na slečně bylo také znát, že dnes mají hodně práce, sem tam ztrácela úsměv a úslužnost, ovšem vždy jen na okamžik. Zatímco můj doprovod dojídal boršč, šla jsem na obhlídku toalet. Všude bylo čisto. Velmi mě potěšilo, že zde mají toaletu přizpůsobenou handicapovaným.

Zvolit pokrm není jednoduché

Po návratu bylo menu podrobeno dalšímu zkoumání. Jídelníček neobsahuje mnoho položek, a přesto se mi vybíralo opravdu těžce. Mám si dát kuřecí prso s camembertem, s pestem nebo raději uzená mango-chilli žebra?

Zvítězil camembert s bramborovými lupínky jako přílohou. Šťavnaté maso, lahodný sýr, lupínky opečené dozlatova a obloha obsahující mimo jiné i grilovanou kukuřici byla opravdu dobrá volba.

FOTO: Kuřecí prsíčko s camembertem

V nabídce hlavních jídel Girafe najdeme převážně pokrmy z kuřecího masa Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Partner vynechal hlavní chod. Ještě že tak, neboť  palačinka s domácí švestkovou omáčkou zahuštěnou perníkem s vanilkovou zmrzlinou vydá za plnohodnotný oběd. A jako vše ostatní, co jsme v Girafe ochutnali, ani tento pokrm neměl chybu. Ceny jsou zde příjemné, hlavní jídlo i s přílohou pořídíte okolo sto padesáti korun. Palačinky stojí necelých devadesát korun, což by se sice mohlo zdát moc, ale peněz litovat nebudete.

Sečteno a podtrženo

Jediné, co lze vytknout, je poněkud špatná dostupnost a fakt, že prostor i počet míst k sezení odpovídá spíše cukrárně než restauraci (i když přes léto to zčásti řeší zahrádka). Tak ojedinělému konceptu jako má Girafe by slušela nějaká větší filiálka umístěná blíže centru města. Rozhodně však stojí za to udělat si čas Crêperii Café navštívit a užít si tak místo, kde je prostředí i kvalita jídla vyladěná na nejvyšší možnou úroveň.

cafegirafe.cz

Adresa:
Brandejsovo náměstí 1234/6
165 00 Praha 6 -Suchdol

Otevírací doba:
Pondělí až pátek 9-22
Sobota až neděle 10-22

Hodnocení:
Jídlo: 5***** Atmosféra: 5***** Obsluha: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Crêperie Café Girafe nabízí příjemné prostředí a kvalitní jídlo