Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Creamfields 2009 nasadí proti přívalovému dešti trance

Martin Peška

Martin Peška

25. 3. 2009

Taneční festival Creamfields ohlašuje pro letošní ročník, který se opět uskuteční v Břeclavi, první velká jména. Těmi jsou britské trio Above and Beyond a německý tranceový DJ ATB. Pořadatelé doufají, že je nečeká podobný osud jako loňské zahraniční hvězdy, jejichž vystoupení bylo znemožněno zničením hlavního pódia silným větrem a přívalovým deštěm.

creamfields09-600x338

„Jejich tracky patří do zlatého fondu trance music a není DJe, který by věci od tohoto slavného tria nehrál,“ prohlásila Kateřina Červinková z Mersey Agency o Above and Beyond, které tvoří Jono Grant, Paavo Siljamaki a Tony McGuinness.

Britské trio pojmenované stejně jako dvouhodinový film režisérů Melvina Franka a Normana Panamy, který pochází z 50. let minulého století, vydala 16. února dvoudiskovou mixovanou

kompilaci s názvem Anjunadeep:01. Above and Beyond se proslavili především jako producenti a DJ’s uplifting trance soundu. Vlastní například také sub-label laděný především na na progresivní sound, Anjunadeep, s nímž získali cenu za nejlepší Record Label v DJ Mag Best of British Awards 2008.

I druhý headliner ATB, vlastním jménem André Tanneberger, působí ve stejné oblasti. „Do světa hudby pronikl pod projektem Sequential One a od roku 1998 začal produkovat právě pod přezdívkou ATB,“ řekla Červinková a dodala: „Vyhlazené, jemné melancholické melodie s klidnými odpočinkovými partiemi a charismatickými ženskými vokály jsou tím, na co jsou jeho fanoušci zvyklí, a to je přesně to, co nám na tomto festivalu předvede.“

Vstupenky na Creamfields 2009 jsou již v předprodeji na www.ticketpro.cz a v sítích www.ticketportal.sk a www.oeticket.at.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Creamfields 2009 nasadí proti přívalovému dešti trance