Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Crazy Town jsou opět na scéně. Připomeňme si jejich videoklipy

Redakce

Redakce

16. 1. 2011

FOTO: Crazy TownMožná hudební skupinu Crazy Town neznáte, pravděpodobně ale máte v povědomí alespoň některé jejich písně. A jestliže se o toto hudební těleso zajímáte, jistě víte o jejich návratu na hudební scénu v roce 2007. Doufejme, že se jim ještě podaří zopakovat úspěchy hitů jako Butterfly, Toxic či Drowning.

FOTO: Crazy Town

Crazy Town, Zdroj: oficiální myspace

Členové využili čtyřletou pauzu ke zviditelnění své vlastní sólové tvorby a nyní se opět prezentují jako tým. V srpnu si zahráli Kalifornii na festivalu SRH FEST 2010, kde oznámili plánované vydání nové  desky.

Zrod hitu

Bret Mazur, který se proslavil jako Epic, a Seth Binzer, později známý jako Shifty, se v roce 1995 rozhodli založit hudební skupinu, a tak přibrali dvě kytary, baskytaru a bicí a sami se ujali zpěvu. Svoji hudbu sami nazývají jako směsici alternativy a hip hopu, ale jejich styl se mísí i s rockem, nu metalem či popem, možná proto se stali tak populárními, a to hlavně ve svých rodných Spojených státech amerických. Jejich nejznámější a pravděpodobně i nejslavnější singl je Butterfly z roku 2001, jehož melodii si skupina vypůjčila od kolegů z kapely Red Hot Chili Peppers, konkrétně z písně Pretty Little Ditty. Stejně úspěšný byl i videoklip hýřící barvami.

Díky Motýlkovi se prodalo dva a půl milionu kusů první desky The Gift of  Game vydané v roce 1999. Divoká Lolitka s lízátkem, růžky a svatozáří na přebalu, jejž navrhl zpěvák Binzer prodeji jistě pomohla. Na albu jsou také písně Toxic a Darkside, další čekatelé na pozici hitovka týdne. Nakonec se i ony dočkaly a staly se celkem známými písněmi v té době slavné skupiny. Darkside, kterou Crazy Town natočili s některými z členů z kontroverzní rockové kapely Orgy, si vysloužila tento videoklip.

Druhé album Crazy Town s názvem Darkhorse, opět se sexy ženou na obálce, spatřilo světlo světa v roce 2002. Ačkoliv nebylo tak úspěšné jako debut, vyprodukovalo dva hity, Hurt You So Bad a Drowning, ovšem první ze zmíněných se ani nedočkal umístění v hitparádě. Obě dvě skladby se objevily i na vzpomínkovém albu Testimony, které bylo vydáno v roce 2005.

Těsně po vydání druhého alba v roce 2003 se kapela rozpadla. Před třemi lety zbývající členové oznámili návrat. Jejich velký hit Butterfly ale zřejmě jen tak něco nepředčí.

Zaprodanci nebo muzikanti?

Videoklipy i songy kapely Crazy Town jsou si podobné, ve všech mají její členové vypadat jako drsní hoši, což se jim z pohledu některých fanoušků daří, jiní ovšem mluví o jejich komerčnosti a zaprodanosti showbyznysu. Někteří členové ale hovoří o tom, že se jim kapela začala rozpadat pod rukama právě kvůli komerčnímu nátlaku producentů, kteří chtěli vyplodit nového Motýlka. Pravda bude zřejmě, jak už tomu tak bývá, někde uprostřed.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Crazy Town jsou opět na scéně. Připomeňme si jejich videoklipy