Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Crazy, cool a retro! To vše jsou sluneční brýle roku 2010

FOTO: Sluneční brýleV létě se bez slunečních brýlí neobejde nikdo z nás. Chrání naše oči před ostrým světlem i škodlivými UV paprsky. Však přijdou vhod i v průběhu celého roku. Jsou nezbytností a zároveň i skvělým módním doplňkem, který též následuje trendy. Takže jaké sluneční brýle jsou letos v kurzu?

FOTO: Sluneční brýle

Sluneční brýle, Zdroj: New Yorker

Jednotným znakem letošních cool sklíček je zaokrouhlení. Tento trend zaoblených hran je patrný téměř ve všech kolekcích různých značek – Ray Ban, D&G, Giorgio Armani, Gucci, Chanel a sportovnější Oakley či Relax. Dále letí nesmrtelné pilotky, originální Wayfarer, masivní a plastové obroučky, zářivé barvy i divoké vzory a retro styl.

Věčné pilotky

Sklíčka ve tvaru kapky a tenké metalové obroučky – známe je všichni. Jejich design byl vytvořen již v roce 1936 značkou Ray-Ban, a to speciálně pro vojenské piloty. Jejich popularita se rázem rozmohla v celé americké armádě, následovali je příslušníci státních orgánů a nakonec si získaly popularitu i u ostatních lidí.

FOTO: SSluneční brýle - pilotky

Sluneční brýle - pilotky, Zdroj: gogglesandglasses.com

Dnes se tímto typem slunečních brýlí inspirují značky po celém světě (Prada, Police, …) a podléhají módě, takže se na trhu objevují pilotky v různých barvách, se zrcadlovým i postupně ztmaveným sklem a nově i s dokonale černým celým sklem. A do popředí se opět dostávají i dvojité nosníky (Lacoste), které se již téměř vytratily. Takže vzhůru do oblak.

Crazy barevné wayfarerky

Před 58 lety je představila značka Ray-Ban. Černé plastové obroučky se specifickým tvarem uchvátily nejen herce Jamese Deana. S poslední módní vlnou se jim dodalo trochu barevné záře a milují je téměř všichni. Takže si klidně pořiďte zelené, růžové či svítivě žluté wayfarerky, které seženete i s barevnými skly. Rozhodně jsou volbou číslo jedna.

Mohutné plastové brýle shora hranatějšího tvaru a zdola naopak kulatějšího nabízí ve své kolekci letošních brýlí např. i Giorgio Armani.

FOTO: Sluneční brýle - Wayfarerky

Sluneční brýle - wayfarerky, Zdroj: porcelannachic.blogspot.com

Retro styl

Pokud se vám v šuplíku na chatě povalují sluneční brýle po babičce z let 30., 60. a 70., tak je rozhodně nevyhazujte. Oprašte a nasaďte. Retro styl slunečních brýlí je letos populární a najdete jej téměř u všech známějších značek (mimo jiné i Tom Ford, Bvlgari). Pozoruhodné sluneční brýle ve stylu 30. let nabízí značka Cutler and Gross.

Barvy

Jako i u oblečení, tak i u slunečních brýlí vévodí pastelové barvy a dokonce i vzory! Zvířecí motivy, kytičky, pruhy i puntíky! To vše je IN. Inspirujte se kolekcí Rare Finds od značky Ray-Ban. A nebojte se ani zbarvení brýlových čoček. Klasická jednobarevnost – hnědá, černá, bílá – je odstavena na druhou kolej, ale rozhodně takovými brýlemi nic nezkazíte.

FOTO: Retro sluneční brýle

Retro sluneční brýle, Zdroj: gogglesandglasses.com

Vybírejte dobře

Při výběru, nehledě na styl, dbejte na tvar obličeje a kořen nosu. Musí vám dobře padnout na nos a typově sedět, přesto experimentům se meze nekladou. Záleží jen na vás, v čem se cítíte dobře a skvěle, protože podle toho je budete i nosit!

FOTO: Sluneční brýle Ray-Ban

Sluneční brýle Ray-Ban, Zdroj: ray-ban.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Crazy, cool a retro! To vše jsou sluneční brýle roku 2010