Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Cradle of Filth mají novou, helloweenskou desku

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

15. 11. 2010

Cradle of Filth, Zdroj: oficiální myspace skupinyAčkoli se o Britech tvrdí, že jsou konzervativní, o Cradle of Filth a jejich otevřených kontroverzních názorech se to říci nedá, ať už jde o texty, obaly CD, image či klipy. A namístě je také zmínka o režisérských a hereckých počinech gentlemana Daniho Filtha, leadera kapely, kterými se předvedl ve svém béčkovém hororu Cradle of Fear.

FOTO: Cradle of Filth

Cradle of Filth, Zdroj: oficiální myspace skupiny

Zlomové album Thornography, kde zpěvák Dani poměrně radikálně změnil svůj způsob projevu, bylo přijímáno velmi rozporuplně:  ze strany skalních fanoušků poněkud rozpačitě, avšak noví posluchači tento tah vřele uvítali. Po této změně vydali Cradle of Filth další desku Godspeed on the Devil’s Thunder v poněkud tvrdším duchu a halloweenskou Darkly, Darkly, Venus Aversa, na které v něm pokračují. Proč halloweenskou? Nejen že deska vyšla 1. listopadu 2010, tedy v den, kdy se v Británii slaví Halloween, ale už sám pracovní název zněl: All Hallows Eve.

Opět se jedná o koncepční album, tentokrát inspirované Lillith, údajnou první ženou biblického Adama. Pokud vás zaráží výběr biblického tématu u kapely velmi často přelepované nálepkou black metal, vězte, že si podobný motiv nevybrala poprvé. Vzpomeňme na do očí bijící příklad, videoklip ke skladbě Temptation. A viděno i z druhé strany, Lillith má přece také co dočinění s ďáblem.

K nové desce, dokonce ještě před jejím regulérním vydáním, uveřejnili Cradle of Filth  klip k singlu Forgive Me Father (I Have Sinned). Ačkoli se toto video už nenese v duchu amatérsky točených klipů, které jsme si s Cradle of Filth neodmyslitelně spojovali, má něco do sebe. Skupina se očividně vyvíjí a dospívá, a tak v klipech donekonečna nemůže jen stříkat krev na nahá děvčata…

Pokud se budete dívat pozorně, za biscími uvidíte stále sedět brněnského rodáka Martina Škaroupku, který na své bubenické židličce sedí stabilně a odolává Daniho filtru na členy skupiny. My na něj můžeme být dále hrdí a popřát mu hodně štěstí i v nastávajících dnech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cradle of Filth mají novou, helloweenskou desku