Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Cože, 100 kraťasů jen za 250 korun? Šlo ale o podlý reklamní tah

FOTO: Kraťasy, kraťasy, kraťasy! Nedejte na první dojem, Zdroj: archiv!Reportáž!Po celém Brně byly během posledního měsíce k vidění na každém kroku křiklavé letáky, které slibovaly posezónní výprodej kraťasů. A to 100 kraťasů za cenu 250 korun. Za akcí se však skrývala originální pozvánka na filmový festival.

FOTO: Kraťasy, kraťasy, kraťasy! Nedejte na první dojem, Zdroj: archiv

Kraťasy, kraťasy, kraťasy! Nedejte na první dojem, Zdroj: New Yorker

Na internetové stránce si kraťasoví nadšenci mohli vytisknout unikátní kód, který jim sliboval, že se na ně dostane, a v úterý 4. října ráno neodejdou s prázdnou. Už v půl desáté se před brněnským domem B. Bakaly shromažďovali lidé, kteří byli natěšeni na svých 100 kraťasů. Je jedno, že už od začátku na celé akci něco nesedělo. Kde by někdo vzal takové neuvěřitelné množství kraťasů? Jak to, že je cena tak nízká? A v neposlední řadě, proč jich musím koupit zrovna 100 a ani o jeden méně?

Krátce po půl desáté začal ke shromážděnému davu promlouvat lehce zfanatizovaný člověk o kraťasech. Kraťasy sem, kraťasy tam, ale kde ty všechny kraťasy jsou? Jeho řeč připomínala náboženské kázání skupině fanatiků a v nejednom kolemjdoucím vzbuzovala záchvaty smíchu. To vše za doprovodu kamer, početné skupiny fotografů a čumilů. Já jsem samozřejmě byla jedním z nich.

V čem je zakopaný pes?

Legrace skončila ve chvíli, kdy zapáleného řečníka vystřídala seriózní slečna s pozvánkou na několikadenní festival krátkometrážních filmů. Všech 100 kraťasů za 250 korun. Netradiční odstartování Brněnské šestnáctky se neobešlo bez zklamaných obličejů, rozčilených nadávek a neodbytného pocitu, že jsme byli oklamáni. Kraťasoví fanatici sice vyjdou na prázdno, ale my, filmoví fanoušci, si od 13. do 16. října přijdeme na své.

FOTO: 52. ročník Brněnské šestnáctky vypukne 13. října, Zdroj: b16.cz

Zdroj: b16.cz

Během těchto dnů se představí na 100 krátkých hraných filmů z celého světa a utkají se v souboji o nejlepší kraťas. Hlavním tématem budou rumunské a balkánské filmy, ale nebudou chybět ani snímky z dílny FAMU nebo legendárního Otakara Vávry.

Reklamní kampaň OMFG! Kraťasy měla pobouřit, zaujmout, naštvat a nalákat. Podle mého názoru splnila všechny podmínky, a my se tak můžeme v letošním roce opět těšit na zajímavý filmový a kulturní zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cože, 100 kraťasů jen za 250 korun? Šlo ale o podlý reklamní tah