Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Courtney Love a Hole jsou zpět!

Redakce

Redakce

29. 3. 2010

courtneylove-BYME2007ndrmCourtney Love nejenže ohlásila comeback své kapely Hole, ale chystá také nové CD s názvem Nobody’s Daughter, které by mělo vyjít 26. dubna. Od minulého týdne z něj můžete slyšet první singl s názvem Skinny Little Bitch i v českých rádiích.

Courtney Love, zdroj: archiv

Courtney Love, Zdroj: archiv

Na Nobody’s Daughter je vidět, že Courtney, vdova po legendárním Curtu Cobainovi, neztratila nic ze svého rebelství. Ani její kapela. Ba naopak, jejich čtvrté album je snad ještě rebelštější než ta předchozí.

Hole byli založeni roku 1989 v Los Angeles. Jejich hlavní představitelkou se stala Courtney Love. Hned dva roky po založení, v roce 1991, vydali své první album s názvem Pretty on the Inside. Experimentovali na něm se zkreslováním a různým laděním nástrojů. Mělo úspěch, a tak ho v roce 1994 následovalo Live Through This, na kterém je asi nejznámější singl skupiny Violet. Třetí album Celebrity Skin vyšlo v roce 1998.

I přes šest nominací Grammy se v roce 2002 Hole oficiálně rozpadli. Hudbě se ale všichni členové věnovali dál. Kytarista Erlandson pokračoval jako hudební producent, Maloney je součástí Mötley Crüe a Courtney Love se vydala na sólovou dráhu. Až letos ohlásili comeback a rovnou i nové CD.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Courtney Love a Hole jsou zpět!