Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Corinne Bailey Rae: Čas pohnout se dál!

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

28. 1. 2010

corinne-bailey-raeDva roky po tragické smrti svého manžela se Corinne Bailey Rae znovu otevírá světu a přiznává, jak neuvěřitelně zničující je ztratit nejoblíbenějšího člověka. Nadaná Corinne oslnila už svým eponymním debutem, za který jako jedna z mála nováčků získala ocenění Grammy. Nyní vydává soulová zpěvačka se sametovým hlasem novou desku The Sea, kterou očekávejte již 1. února.

Corinne Bailey Rae, Zdroj: wordpress.com

Corinne Bailey Rae, Zdroj: wordpress.com

Britská soulová zpěvačka Corinne Bailey Rae po celý rok odmítala být sama a dokonce nechtěla poslouchat ani hudbu. Po skvělém hudebním startu s mnoha oceněními, včetně Grammy, zasáhla Corinne těžká životní situace. Její manžel, saxofonista Jason Rae, byl nalezen mrtev se stopami kokainu a extáze v krvi v roce 2008.

Zpěvačka se ukryla před světly reflektorů a přiznává, že byla přemožena neštěstím natolik, že nemohla ani zvednout kytaru, psát nebo jenom poslouchat muziku, aniž by chtěla zničit vše ve svém domě. „Nic jsem neslyšela. Nic nepřicházelo. Je to težké vysvětlit. Chtěla jsem vše zničit. Cítila jsem se zničená a cítila jsem se extrémně, extrémně zničující. Nikdy jsem se tak ještě necítila,“ vysvětluje zpěvačka. „Byla jsem smutná, nervózní. Nechtěla jsem nikam chodit. Nechtěla jsem být sama doma. Potřebovala jsem kolem sebe lidi, věrné lidi. Nedokázala jsem nic plánovat – nedokázala jsem si dokonce představit ani další den. Byl to hrozný čas, kdy nemůžeš nic dělat. Nekonečný čas. Vše co vidíš, je čas.“

Třicetiletá Corinne aktuálně připravuje vydání druhého studiového alba, The Sea, které je částečně inspirováno i smrtí jejího manžela. „Ani teď ještě necítím, že se to doopravdy stalo. Jindy to zas cítím hrozně moc. Připadám si kompletně zničená, úplně odříznutá od nejoblíbenějšího člověka na světě. Vůbec nechci, aby mě lidi viděli jako bojovnici. Necím se tak. Zjišťuji ale, že je čas pohnout se dál a že je to správná věc.“ Další vlivy hledala Rae v počáteční tvorbě Vana Morrisona a Jeffa Buckleyho. Album The Sea, naplněné sametovým hlasem zpěvačky, vyjde 1. února 2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Corinne Bailey Rae: Čas pohnout se dál!