Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Conventicon – zbrusu nová akce na konci prázdnin

Jan Nohovec

Jan Nohovec

11. 8. 2009

conventicon-2009-prioritaOd 21. do 23. srpna probíhá v Plzni tradiční Parcon a hned týden na to 28. – 30. srpna se v Praze uskuteční další fandomová akce, zbrusu nový Conventicon. Pojďme se podívat, co si na nás tahle zajímavá akce připraví.

Co to k sakru je? Nadšenci v kostýmech s meči, hůlkami a jinými zbraněmi prohánějící se po chodbách. Míjejí při tom sérii dveří, každé označené jinak: Bradavice, Star Trek, Historie. Co prosím? Všechno tohle na jedné hromadě? Který šílenec to vymyslel? Prošla tříčlenná skupina zahalená v hnědých kutnách – kam míří? Do jídelny. Sedají ke stolu a rozkládají novou hru Galaxy Trucker, v ruce jídlo, které si koupili od hezké slečny za barem. V rohu místnosti se smějí fanoušci Červeného Trpaslíka, když se na zdi objeví obzvláště pikantní scéna z jejich oblíbeného seriálu. „Už musím na přednášku,“ ozve se od vedlejšího stolu a Františka Vrbenská se vydá okouzlovat věrné posluchače svým neodolatelným úsměvem.

conventicon-2009-logoTak takhle nějak by to na Conventiconu mělo vypadat, ačkoliv otázkou je, zda reportáž zvláštní časové zpravodajky, odkud byly tento a následující úryvek převzaty, je dostatečně autentická. Organizátoři toho totiž slibují ještě o hodně víc. V OA Svatoslavova, kterou mohou conaři znát už ze Sconu, na návštěvníky čeká i program zaměřený na RPG a vůbec hraní různého druhu, anime a mangu, kultovní seriály nebo Dunu. Kromě již zmíněné Františky Vrbenské bylo přizváno i mnoho dalších špiček české fantastiky, ze kterých lze jmenovat například Miroslava Žambocha, Tomáše Němce nebo Jana Kantůrka. Chybět by neměl ani zaručený hit – DDR.

Ozvala se rána. Leknu se a ohlédnu. Za mnou se míhají meče. Banda šermířů si tu zkouší nové triky. Slušné i hrubé komentáře doprovázejí řinčení kovu. Už z dáli vidím další skupinu účastníků, jak vlečou na zádech bágly se spacáky. Že by konečně normální lidé? S nadějí hledím, jak se blíží, a čelist mi poklesává, když si uvědomuji, že jsou všichni v zeleno-černé a na rukávech jim hrdě ční nášivky Stargate SG-1. Projdou registrací a s oddychem složí svou bagáž ve velké tělocvičně.

Pokud se z nějakého důvodu nedostanete na Parcon, nebo naopak vám ještě zbudou síly na další akci, rozhodně na Conventicon vyrazte. Občerstvení je zajištěno v čajovně a jídelně, v okolí se samozřejmě nacházejí i jiné podniky. Spí se v tělocvičně. Více info na www.conventicon.cz .

conventicon-2009-pozvanka

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Conventicon – zbrusu nová akce na konci prázdnin