Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Conventicon 2010 se otevírá fanouškům fantastiky i obyčejnému člověku

Jan Nohovec

Jan Nohovec

15. 8. 2010

Před rokem se mezi českými cony objevila zajímavá novinka s názvem Conventicon. Přes jisté počáteční problémy si tehdy organizátoři svou akci prosadili a letos se vrací s příslibem ještě lepšího setkání fanoušků fantastiky i obyčejných lidí než loni.

Velký sál v KC Zahrada. kde se bude Conventicon konat Zdroj: conventicon.cz

Akademie věd…

Pokud jezdíte na cony často, jistě jste si stačili všimnout, že existuje jistá skupina Maelström, věnující své přednášky a besedy tématům, která se dotýkají jak fantastiky, tak reálného světa. Na stejném principu staví svůj srpnový con i organizátoři Conventiconu, kteří z Maelströmu ostatně i pocházejí. Není proto divu, že hlavním tématem druhého ročníku se stala věda.

Jeden z hlavních bodů programu proto představuje linie Českého klubu skeptiků Sisyfos, kde budou mít návštěvníci možnost strávit více než dvacet hodin na populárně pojatých přednáškách o odborných tématech. Kvantová fyzika, konec světa, globální oteplování, moderní filosofie a její význam – to všechno jsou záležitosti, o nichž slyšíme každý den. Na Conventiconu si o nich budou moci návštěvníci popovídat nejen v rámci programu, ale i mimo něj z očí do očí v kavárně, jež nahradila bufet.

… i domácí fantastika

Věrni svému heslu „Chcete fakta? Nebo raději fikci?“ však organizátoři připravili i program ryze fantastický a literární. Kromě mnoha osobností české fantastiky i několika zahraničních hostů přijde řada na literární workshopy, kde odborníci na slovo vzatí poradí, jak vylepšit svou literární tvorbu nebo jak vlastně začít psát. Specialitou Conventiconu 2010 bude dražba dnes již nesehnatelných knih Jiřího Kulhánka – je libo Cestu krve?

Již legendární podoba plakátu Conventiconu

Dvě stěžejní témata conu však doplní i množství doprovodného programu. Skupiny Fan-Project představí stejně jako před rokem současné, ukončené i chystané sci-fi a fantasy televizní seriály, nově zavítá na Conventicon i Orientcon, který už jste mohli vidět například na Festivalu fantazie 2010 a který přinese mnoho přednášek o zemích východní Asie, od Japonska přes Čínu až po Indii.

Navíc, po úspěchu loňského pohybového programu se k pohybové linii Improvizovaného cirku (tanec, divadlo, cirkus i jiné skopičiny), kterou jste mohli vidět i na lednovém Pragoconu, přidají ukázky a workshopy bojových umění, šermu a oblíbená Orclimpijáda. V sobotu večer nebude chybět fireshow od skupiny Brighter Than a Thousand Suns.

Hosté Conventiconu 2010

  • Vlado Ríša
  • Jiří Walker Procházka
  • Štěpán Kopřiva
  • Jaroslav Mostecký
  • Ondřej Jireš
  • Christopher Walker
  • Kyle Herbert
  • Nathan Clarke
  • Leoš Kyša
  • Jan Foukal

„Conventicon staví na tradici českých conů (setkání fanoušků sci-fi, fantasy a jiných druhů zábavy) pojaté moderním způsobem. Hlavní důraz klademe na kvalitu program spolu s přátelskou atmosférou conu. Chceme nabídnout program, který návštěvníkům rozšíří obzory. Věnujeme pozornost tradičním i alternativním formám zábavy, spojených s fantastikou i s reálným světem. To vše s důrazem na přístupnost pro skalní fanoušky i nové návštěvníky,“ tvrdí sami organizátoři.

Conventicon 2010 se uskuteční příští víkend, od 20. do 22. srpna 2010, v pražském KC Zahrada (Malenická 1784, Praha 11) nedaleko stanice metra Chodov. Další informace naleznete na webu conventicon.cz .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Conventicon 2010 se otevírá fanouškům fantastiky i obyčejnému člověku