Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Conventicon 2009: Travolta, Top 10, fantastové a Imrik!

imrikA je to tu. Pro organizátory děsivá představa nocí beze spánku a sexu, pro fanoušky sice to samé, ale ostatní zábavy jim za to stojí. Con, tedy Conventi(C)on, již tento víkend přináší Horečku sobotní noci v rytmu grunge, Top 10 českých autorů a program pro každého, kdo se (ne)honosí titulem fan. A přijde i Tvář CC – Imrik!

Od pátku 28. do neděle 30. srpna jsme v pražské OA Svatoslavova, kde nabízíme to, co máme ukryté v názvu – convention, setkání fanoušků, setkání spřízněných srdcí. Pokud rádi hrajete na jistotu, mrkněte na reportáž naší zvláštní časové zpravodajky v předchozím článku na Topzine. Pokud jste detailisté, servírujeme ochutnávku programu, jehož plnou verzi můžete najít na stránkách akce.

Horečka sobotní noci

John Travolta sice nedorazí (víme, titulky jsou svině), ale specialitou Conventiconu i tak bude pořádný sobotní večer plný tance and company. Zahraje grunge-Lo-Fi kapela Singhaia (ochutnávka hudby), uvidíte šermířskou skupinu Ater Helios (ta chystá i sobotní workshop a vystoupení v pátek). Plus masivní fireshow a tance z různých koutů světa (bollywood, renesanční, břišní, Four To Tango) i výrazové divadlo připravené webem Aragorn.cz a Improvizovaným cirkusem. A deskovková tombolka na závěr.

conventicon-2009-banner

RPG, divadlo a pohyb

Právě Aragorn.cz ve spolupráci s Improvizovaným cirkusem a taneční linií se hned ve dvou místnostech rozkročí mezi špetkou RPG a pořádnou porcí umění, kterému se říká pohyb. Workshopy a ukázky tanců, moderního divadla a věcí kolem.

Anime/Manga

Od osvědčených organizátorů největší tuzemské akce Advíku se můžete těšit na spoustu anime, několik odborných přednášek a workshop, případně si zaskákat na DDR nebo zazpívat se SingStar.

ShowCon

Staré, staronové i nové seriály, které nám zachutnaly, a proto bychom je rádi doporučili vaší pozornosti, o tom bude ShowCon. Six Feet Under, Big Bang Theory, Dr. Horrible’s Sing-Along Blog…

conventicon-2009-imrikDarkAge

Nejen internetovým roleplayingem nás provede DarkAge s tematickými přednáškami z oblasti RPG, magie a stolních her.

Duna

Ukázat košatý svět Duny, svět Franka Herberta, v jiném světle, to je cíl linie o střípcích naší budoucnosti.

Top 10

Jména myslím budou stačit: Miroslav Žamboch, Honza Kantůrek, Františka Vrbenská, Leonard Medek, Pavel Renčín, Tomáš Němec, Vlado Ríša, Petra Neomillnerová a možná přijde i Ondřej Neff.

Conventicon linie

A konečně jsme si něco přichystali i my. Naše přednášky znáte díky pořadům MaelströMu. Volným tématem nám budiž fantastika s přesahem. Těšte se na přednášky z nejrůznějších oborů jen rámcově spojených s fantastikou. Vybíráme divadelní přednášky o Vráně a Warhammeru 40 000. Nadopujeme se Psychotropními látkami. Ukážeme, proč nás Baví být atheistou. Vědecky vás vzděláme, jak jsou na tom Subkultura a fandom. A zjistíte, jak je to s tou Smrtí ve fantastice.

Chléb a hry

A protože si všichni rádi hrají, i dospělí (pokud tedy mají čas), tak na vás čekají i RPG přednášky, ale především volná hraní. Plus herna deskovek a ukázky a RPG z počítačové hry Dragon Ages.

PS: Abyste nám opravdu neumřeli hlady, tak vás uvítá naše jídelna. A bude i čajovna od lidí, co stojí třeba za Dejvickou čajovnou nebo čajovnou Na cestě. A bude se u nás dokonce i prodávat: třeba knížky, hry nebo věcičky z Avalonie.

A pozor! Starat se o vás budou speciálně vybraní lidé v čele s Tváří boha, pardon, Tváří Conventiconu – Imrikem! A to je vše přátelé, jádydády…!

Poslední info

Kdy: Pátek 28. srpna od 14 hodin až neděle 30. srpna do 15 hodin
Kde: OA Svatoslavova (Svatoslavova 333, Praha 4)
Cena: 290 Kč pro přihlášené předem, 350 Kč pro předem nepřihlášené (platí se na místě)
Přespání: Zdarma ve spacácích
Více na:

conventicon-2009-pozvanka-2

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Conventicon 2009: Travolta, Top 10, fantastové a Imrik!