Menu
TOPZINE.cz
Apetit

CONiáš 2010: Rozhovor s Drakem

Redakce

Redakce

11. 9. 2010

antologie Legendy: DraciČtvrtý CONiáš se již blíží. Přilétá na dračích křídlech, která rozvíří zatuchlý vzduch nad matičkou Prahou. V sobotu 18. září bude v Městské knihovně v Praze draků plno – literárních, mytologických, vymyšlených i těch skutečných. Nevěříte? S jedním z těch opravdických pro vás máme připravený rozhovor!

Ilustrace na obálce antologie Legendy: Draci Autor: Jana Šouflová

Ilustrace na obálce antologie Legendy: Draci Autor: Jana Šouflová

připravil: Míla Linc

Jak se stalo, že jsi Drakem?
To se jednou takhle ráno probudíš, koukneš do zrcadla, zděsíš se, že vypadáš jako obluda… takže asi tak nějak.

A kolik máš zubů?
Už moc ne, mrchy padaj. Ale jestli si troufáš, můžeš je zkusit přepočítat.

Hm, já to přepočítávání raději dohodím nějakému svému nepříteli… A co takový Drak dělá, když nepapá princezny?
Papá knedlíky se švestkami. Krom toho lítá, tvoří… jo a kouše do lidí kolem sebe, to kdyby náhodou okolo šla princezna, aby nepřišel o pikantní zákusek. No jo no, chudáci lidi, maj to s draky těžký, ale to jináč nejde, draci už jsou takoví hladoví a lidi zase okousaní.

Ovšem často jsi k vidění v lidské podobě, je to tak? Jak se maskuješ, aby Tě ostatní lidi neprokoukli…?
Ono to není zase tak těžký, no. Ten lidský oblek, který používám, je takový ňouma od pohledu; v tom jsem moc nenápadnej. Nějakej Kočí… Jakub Kočí se jmenuje. Znáš ho?

antologie Legendy: Draci

Znám ho… prý dělá strašnou spoustu věcí. Nejvíc se o něm v poslední době mluvilo, když napsal nějakou knížku. Je to tak?
Zas tolik zásluh bych mu nepřisuzoval. To víš, kdybych v něm občas nekvartýroval, nevyhrabal by se ani zpod peřiny. Ale jo, knížku jsme napsali, Vítr v piniích se to jmenuje. A to že se líbí, je hlavně zásluha té víly, kterou jsme si přizvali ke spolupráci, ta zase nosí šaty, který se v lidskym světě jmenujou Františka Vrbenská. Tu taky znáš, ne?

No jakpak by ne… Napsali jste to spolu hezky. Ale řekni, jaký počin chystáš v nejbližší době?

Tak počinů je hodně… nejvíc času mi zabírá divadlo, se kterým vystupujeme na Letní scéně Vyšehradu. Kapele Múzy kus se taky začíná dařit. Ale co je teď na spadnutí a bude to něco extra, tak to je zase knížka. Tentokrát je do ní namočenejch mnohem víc lidí, páč jde o antológiju. A samozřejmě, že je o dracích, však se tak i jmenuje: Legendy: Draci. Ze Stračího hnízda vylítne někdy v polovině září, na nějaký akci… počkej… hm… Knihopal se tušim jmenuje. Teda jako ta akce.

A potkáme Tě tam?
Na Knihopalu? To víš, když jde o to, něco spálit, tak u toho přece nesmim chybět. Na ničení žehem jsem odporník a odborník v jedný osobě. Že prej dostanu i spoustu prostoru na jevišti, slíbil mi jeden takovej Lincovej organizátor celý akce. Lincovej organizátor, to je hodně velká tonáž, to není jen plácnutí do větru. Tak už se moc těšim, jak to tam celý zdemoluju, rozbiju a zmoderuju. Bude to švanda – muhehe…

Jakuba Draka Kočího můžete v lidské podobě potkat na mnoha akcích, ať už jako spisovatele (Vítr v Píniích), novináře (Žena-in), hudebníka (Múzy kus), divadelníka a šermíře (skupina historického šermu Rebel) nebo prostě jenom jako pohodového člověka.  Nejbližší setkání s veřejností plánuje na příští sobotu, 18. září. Objeví se v malém sále Městské knihovny Praha (Mariánské náměstí 1) na CONiáši 2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

CONiáš 2010: Rozhovor s Drakem